Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stalowa Wola

Dwa oznakowane i dwa nieznakowane radiowozy otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Zakup ten był możliwy dzięki pomocy finansowej wszystkich samorządów z Powiatu Stalowowolskiego, które łącznie przekazały na ten cel blisko 200 tys. zł.

Samorządy – gminy oraz powiat, w ramach Funduszu Wsparcia Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, w 2020 r. przekazały następujące kwoty:
- Gmina Stalowa Wola – 25 tys. zł,
- Gmina Bojanów – 10 tys. zł,
- Gmina Pysznica – 60 tys. zł,
- Gmina Radomyśl nad Sanem – 8 tys. zł,
- Gmina Zaklików – 10 tys. zł,
- Gmina Zaleszany – 60 tys. zł
oraz Powiat Stalowowolski – 25 tys. zł

Ponadto zakup ten wsparł również Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a dodatkowe fundusze zostały również przekazane z Programu Modernizacji Policji 2017-2020.
Całość tych środków została przeznaczona na dofinansowanie zakupu nowych, służbowych pojazdów. Dzięki wsparciu samorządów, Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli wzbogaciła się o 4 nowe radiowozy, w tym dwa nieoznakowane. Dwa nowe, oznakowane radiowozy marki Hyundai Tucson trafiły do policjantów z posterunków w Zbydniowie oraz w Pysznicy. Natomiast nieoznakowane auta użytkowane są przez funkcjonariuszy ze stalowowolskiej komendy.

- Cieszę się, że wszystkie samorządy z terenu naszego powiatu solidarnie wspierają Komendę Powiatową Policji w Stalowej Woli. Inwestowanie w sprzęt dla policjantów, to inwestowanie w bezpieczeństwo naszych mieszkańców. W przyszłym roku też wyasygnujemy środki z powiatowego budżetu na wsparcie naszej komendy – zapowiada Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.