Stalowowolscy seniorzy są pełni energii i chęci do życia. W ramach cyklicznej imprezy SENIORIADA licznie przybyli na Stadion Lekkoatletyczny, by w przy głośnym i barwnym dopingu koleżanek i kolegów rywalizować w różnych konkurencjach sportowych o puchar i tytuł najlepszej drużyny. Sportowe zmagania rozpoczęło odśpiewanie „Pieśni o Stalowej Woli”, minuta ciszy dla zmarłych Seniorów oraz słowo skierowane przez Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta, który dokonał także uroczystego otwarcia SENIORIADY.

– To naprawdę radosny i piękny dzień, nie tylko ze względu na tę wymarzoną pogodę, ale głównie za sprawą Was – aktywnych, zdeterminowanych i uśmiechniętych Seniorów. W Stalowej Woli mamy tak wspaniałe środowisko Seniorów, którzy chcą się aktywizować i na sportowo spędzać wspólny czas integracji. Gratuluję tego, że potraficie tak wspaniale przeżywać jesień życia, umiecie się integrować i wzajemnie dopingować. Pragnę życzyć, aby te konkurencje sportowe przyniosły wiele radości i satysfakcji – powiedział Prezydent Miasta.

W SENIORIADZIE 2023 wzięli udział: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Uniwersyteckie Srebrne Lata, Koło emerytów i rencistów HSW, Kluby Seniora: Jarzębinka, Promyk, Radość Jesieni, Emka oraz Lasowiackie Stowarzyszenie Seniorów.

Sportowe zmagania, które wygrało Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku były także okazją do sprawdzenia swojego stanu zdrowia i kondycji. Piękna aura i duży doping sprawiły, że imprezę Seniorzy zaliczyli do bardzo udanych.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.