Abonament na samochód to nowa opcja, pozwalająca na wypożyczenie nowego auta na bardzo prostych zasadach. Oferta jest skierowana głównie do osób prywatnych, choć z opcji mogą skorzystać także firmy. Na czym dokładnie polega i czy jest opłacalnym rozwiązaniem?

Samochody w abonamencie – nowe auto, które możesz odebrać w każdej chwili

Obecnie nie trzeba już decydować się na bardzo kosztowny i zobowiązujący zakup auta, aby móc cieszyć się na co dzień nowym modelem. Abonament na samochód to bowiem opcja, która umożliwia korzystanie z auta udostępnianego prosto z salonu przez pełen rok, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów.

Zasady usługi są bardzo proste – wystarczy wybrać odpowiednie dla siebie auto wśród dostępnych modeli oraz zdecydować się na jeden z abonamentów. Następnie podpisuje się umowę i można odebrać samochód, który jest udostępniany na 12 miesięcy. Przez ten okres można korzystać z niego jak z własnego auta, ograniczenia są bowiem niewielkie – narzucony jest jedynie roczny limit kilometrów, który jest ustalany przy sporządzaniu umowy. Po upłynięciu roku należy odstawić auto do wypożyczalni. Następnie można zdecydować się na następną umowę i wziąć kolejny nowy samochód, lub całkiem zrezygnować z usług. Dzięki temu jest to bardzo korzystna opcja, wolna od ukrytych opłat i długotrwałych zobowiązań.

Auta na abonament – jaki masz wybór?

Abonament na samochód umożliwia wybranie dla siebie auta wśród najnowocześniejszych modeli marek, które są uznawane za najlepsze na rynku. Mercedes, BMW, Audi i Lexus to tylko niektóre z najczęściej wybieranych propozycji. Wszystkie modele pochodzą prosto z polskich salonów i posiadają gwarancję producenta. Można wśród nich znaleźć auta z różnych segmentów i o różnym standardzie wyposażenia. Dzięki temu dostępne są modele w zróżnicowanym przedziale cenowym, co pozwala na wybór auta dopasowanego pod każdym względem.

Ponieważ oferta obejmuje tak duży wybór różnych modeli, auto na abonament to rozwiązanie dla każdego klienta – od osób szukających wygodnego i bezpiecznego samochodu rodzinnego po miłośników motoryzacji, skupiających się na wyglądzie i osiągach pojazdu.

Abonament na auto – nie tylko samochód

W ramach abonamentu samochodowego otrzymuje się nie tylko nowe auto do swojej dyspozycji, ale także dodatkowe usługi, które ułatwiają codzienne użytkowanie pojazdu. Można zdecydować się na różne pakiety abonamentowe, różniące się ilością świadczonych usług. Standardowy abonament można rozszerzyć o takie opcje, jak pełne ubezpieczenie auta, usługę assistant z samochodem zastępczym, serwisowanie i przeglądy w ASO czy komplet opon zimowych wraz z ich wymianą i przechowywaniem. Tak duża elastyczność oferty sprawia, że każdy klient może wybrać najbardziej odpowiadające mu usługi, które przydadzą się podczas roku użytkowania auta.

Samochody na abonament to usługa bardzo korzystna, klient nie ponosi bowiem wysokich kosztów mimo korzystania z zupełnie nowego auta. Koszty abonamentu nie są wysokie i zależą od wybranego pojazdu i usług dodatkowych, dlatego z łatwością można znaleźć odpowiednią pod względem finansowym opcję.

Abonament na samochód – jak to działa?