Jak ułatwić sobie prasowanie?

Prasowanie uważa się za jedno z mniej lubianych obowiązków domowych. Większość z nas woli ograniczyć do minimum ilość rzeczy, które wymagałyby prasowania, byle tylko nie stać nad deska do prasowania. Jednak chociażby w przypadku koszul, jest ono absolutną koniecznością. Doskonale gładkie ubrania to w wielu branżach wciąż bardzo ważna wizytówka na spotkaniach biznesowych. Zastanawiasz się, jak ułatwić sobie prasowanie? Sprawdź nasze wskazówki, jak sprawić, by było ono mniej uciążliwe.

Jak przygotować się do prasowania?

Wiele obowiązków domowych udało się wyeliminować za pomocą urządzeń automatycznych - mowa tu między innymi o zmywaniu czy odkurzaniu, ale prasowanie wciąż pozostaje czynnością, której nie da się wykonać bez udziału człowieka. Z drugiej strony wystarczy zwrócić uwagę na kilka kwestii już na etapie kupowania ubrań, aby znacznie ograniczyć ilość czasu spędzaną na prasowaniu, ponieważ rodzaj materiału z którego wykonano ubranie ma bezpośredni wpływ na to, jak bardzo odzież będzie się zaginać. Równie istotne jest pranie ze zmniejszoną ilością obrotów bębna podczas wirowania jak i odpowiedni sposób suszenia odzieży. Ubrania najlepiej jest najpierw strzepnąć i odpowiednio naciągnąć na suszarce, dzięki czemu uciążliwych zagnieceń będzie znacznie mniej. Oczywiście należy pamiętać, iż mimo tego, odzież może wciąż wymagać prasowania. Niezbędne jest do tego dobrej jakości sprzęt do prasowania, który znacznie zwiększy efektywność całego procesu – żelazko lub nowoczesny generator pary.

Idealny generator pary – czym powinien się charakteryzować?

Jeżeli jesteś dopiero na początku decyzji zakupowej, warto poznać ranking generatorów pary. Znajdziesz tam modele różniące się mocą, ale także siłą wyrzutu pary – w trybie ciągłym, jak i dodatkowym, dedykowanym do bardzo trudnych i utrwalonych zagnieceń. To właśnie jego działanie znacznie ułatwia efektywne prasowanie. Innym ważnym elementem jest stopa generatora pary, która może być wykonana z takiego materiału jak stal, teflon czy ceramika. To od stopy, w tym jej budowy i wyprofilowania, zależy jak ile łatwo uda się wyprasować nawet najbardziej wąskie i trudno dostępne miejsca. Nie bez znaczenia pozostaje także waga urządzenia. Przy dłuższym użytkowanie zbyt ciężka stopa będzie uciążliwe. Warto pamiętać o tym, że im lepsze żelazko wybierzemy, tym szybsze i łatwiejsze będzie prasowanie.