Upały w Stalowej Woli: Prognoza do 28 czerwca
Przygotujcie się na nadchodzące upały! Według prognoz meteorologicznych, już od dzisiejszego popołudnia czeka nas fala gorąca. Temperatura w ciągu dnia może osiągnąć nawet 33°C, a w nocy nie spadnie poniżej 18°C. Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie i unikać przebywania na słońcu w najgorętszych godzinach dnia.

Gorące dni przed nami – prognozy na najbliższe dni

Od dzisiaj, tj. 26 czerwca 2024 roku, od godziny 12:30, aż do wieczora 28 czerwca 2024 roku, mieszkańcy naszego regionu będą musieli zmierzyć się z wyjątkowo wysokimi temperaturami. Według prognoz, termometry w ciągu dnia pokażą od 30°C do 33°C. Nocą natomiast, temperatura spadnie jedynie do przedziału 18°C - 20°C, co oznacza, że również nocne godziny mogą być trudne do przetrwania bez odpowiednich środków zaradczych.

Jak radzić sobie z upałem – praktyczne porady

Wysokie temperatury mogą być niebezpieczne, zwłaszcza dla osób starszych, dzieci i tych z problemami zdrowotnymi. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pomogą przetrwać upalne dni. Przede wszystkim, należy pić dużo wody, aby uniknąć odwodnienia. Zaleca się również noszenie lekkiej, przewiewnej odzieży oraz unikanie intensywnego wysiłku fizycznego w godzinach największego nasłonecznienia, tj. między 11:00 a 16:00.

Ochrona zdrowia i bezpieczeństwo w czasie upałów

Podczas upałów, szczególną uwagę należy zwrócić na osoby najbardziej narażone na negatywne skutki wysokich temperatur. Starsi mieszkańcy oraz małe dzieci powinni unikać przebywania na otwartym słońcu i spędzać więcej czasu w chłodniejszych, zacienionych miejscach. Warto również zwrócić uwagę na zwierzęta domowe, które również mogą cierpieć z powodu upału – zapewnijmy im dostęp do świeżej wody i chłodnych miejsc.

Prognoza na najbliższe dni – czego się spodziewać?

Najbliższe dni przyniosą nam prawdziwie letnią aurę. Wysokie temperatury mogą być uciążliwe, ale odpowiednie przygotowanie pomoże nam przetrwać ten czas bez większych problemów. Warto śledzić na bieżąco prognozy pogody i stosować się do zaleceń meteorologów. Pamiętajmy również o dbaniu o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, aby upalne dni upłynęły nam bez nieprzyjemnych niespodzianek.


Na podst. UM Stalowa Wola