Na co powinno się zwracać uwagę podczas wyboru jacuzzi dmuchanego?

Dmuchane jacuzzi to idealna możliwość dla osób chcących zaoszczędzić nieco miejsca oraz nie inwestować w nie zbyt wiele pieniędzy. Mimo tego urządzenie jest bardzo funkcjonalne i wytrzymałe, dlatego mnóstwo osób decyduje się właśnie na tę opcję. O czym jednak warto pamiętać przy jego zakupie i gdzie warto je umieścić?

O czym pamiętać przy zakupie jacuzzi dmuchanego?

Jacuzzi dmuchane jest wykonane z wytrzymałego, grubego PCV, a dodatkowo jego konstrukcja jest wzmocniona przez solidny stelaż. Dzięki temu jest ono stabilne i odporne na napór wody oraz ludzi przesiadujących w nim. Jego sporym plusem jest możliwość podgrzewania wody, jak i skorzystanie z niego w letnie dni w celu schłodzenia ciała. Jacuzzi może posiadać różne funkcje, kształty, co pozytywnie wpływa na możliwości doboru urządzenia do własnych preferencji. Mimo wszystko przy wyborze dobrze jest zwracać uwagę m.in. na:

  • wymiary - należy dobrać je w zależności od miejsca, celu użytkowania oraz liczby osób, które będą z niego korzystać. Można zdecydować się na jacuzzi 2-osobowe, 4-osobowe, a nawet 6-osobowe.
  • obudowa - jest to najważniejszy element razem ze stelażem, ponieważ odpowiada zarówno za wygodę, jak i bezpieczeństwo. Muszą być one wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.
  • szansa na relaks i rehabilitację - masaż wodny i ciepła woda doskonale sprawdzą się w tym przypadku, dlatego jacuzzi może posłużyć jako idealny sprzęt do łagodzenia bólu mięśni oraz stawów.

W jakim miejscu najlepiej umieścić jacuzzi dmuchane?

Tego typu jacuzzi może być umieszczone w ogrodzie, na tarasie, a także w konkretnych pomieszczeniach w zależności od potrzeb. Należy mieć jednak na uwadze wagę sprzętu oraz wody, ponieważ nie wszystkie miejsca mogą udźwignąć tak ciężki sprzęt, co mogłoby skończyć się nie najlepiej.

Jacuzzi na tarasie lub balkonie nie powinno być zbyt duże, ponieważ te miejsca mogą się po prostu zarwać pod ciężarem wody i osób siedzących w niej. Z tego powodu najlepiej jest ulokować jacuzzi na parterze budynku lub niżej, by zapobiec wystąpieniu takiej sytuacji.

Sprzęt umieszczony w ogrodzie mimo wszystko musi mieć dostęp do prądu - warto o tym pamiętać. Nie powinno się jednak stawiać go pod drzewami ze względu na możliwe zanieczyszczenia w postaci liści, a zimową porą dobrze jest umieścić jacuzzi we wnętrzu budynku, aby nie było narażone na mróz.