9 stycznia 2023 r. Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny wraz z Kierownikiem USC w Stalowej Woli Marcinem Maziarzem złożyli życzenia Dostojnej Jubilatce Czesławie Sudoł, która urodziła się dokładnie 100 lat temu w Rozwadowie.

Pani Czesława jako młoda kobieta przeżyła wojnę w naszym mieście, a następnie podjęła pracę w Hucie Stalowa Wola. W HSW na wydziale konstrukcyjnym przepracowała całe swoje życie. Szanowna Jubilatka należy do tego wyjątkowego pokolenia ludzi Stalowej Woli, którzy pamiętają nasze miasto od momentów jego budowy, poprzez lata dynamicznego rozwoju. To pokolenie, w tak niełatwych czasach dokonało czegoś zupełnie niemożliwego, tworząc miasto od zera a następnie przez pracę w Hucie Stalowa Wola dokonując jego rozwoju i rozkwitu. W roku 85-lecia naszego miasta w sposób szczególny chcemy pamiętać i dziękować tym wyjątkowym Ludziom Stalowej Woli, kładącym cegły materialne i duchowe pod budowę i rozwój naszego miasta.

Dzisiejsze urodzinowe spotkanie było wzruszającą okazją do wspomnień w gronie rodziny i przyjaciół Dostojnej Jubilatki. Nasza wspaniała Jubilatka Pani Czesława zdradziła swoją receptę na długie i dobre życie: „Z dobrocią do drugiego człowieka, bez kłótni i złośliwości, nie robić nigdy drugiemu nic złego i nic nigdy nikomu nie ukraść, cieszyć się tym co Bóg daje i być szczęśliwym.” Piękny przykład życia i zawierzenia Bogu w drodze przez życie

Naszej Drogiej Jubilatce z serca dziękujemy za wspaniały przykład życia, wielką pracę na rzecz Huty Stalowa Wola i naszego miasta. Życzymy dalszej Bożej opieki, zdrowia i uśmiechu na kolejne lata w szczęściu i dobroci! 200 lat!