Warsztaty dla mam w Stalowej Woli: Jak pozytywne myślenie wpływa na wychowanie dzieci
W Stalowej Woli, matki dzieci żłobkowych i przedszkolnych znalazły wsparcie poprzez serię warsztatów organizowanych przez Stalowowolską Radę Kobiet. Te spotkania, inaugurujące cykl "Myślę pozytywnie – dbam o swoje dziecko", dedykowane są rozwojowi pozytywnego myślenia i umiejętności radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami parentingowymi.
  1. 20 lutego 2024 roku Stalowowolska Rada Kobiet rozpoczęła cykl warsztatów "Myślę pozytywnie – dbam o swoje dziecko".
  2. Spotkania odbywają się w Centrum Aktywności Seniora i są adresowane głównie do mam dzieci żłobkowych i przedszkolnych.
  3. Warsztaty mają na celu wsparcie mam, prezentując praktyczne techniki pozytywnego myślenia.
  4. Podczas pierwszego spotkania uczestniczki mogły poznać cele, misję, i plany Stalowowolskiej Rady Kobiet.
  5. Radna Renata Knap podkreśliła, że spotkania są okazją do podejmowania ważnych tematów.
  6. Warsztaty oferują również opiekę nad dziećmi, co pozwala mamom na pełne skupienie się na szkoleniu.
  7. Stalowowolska Rada Kobiet organizuje dyżury każdy trzeci wtorek miesiąca.
  8. Spotkania są zaproszeniem do aktywnego udziału i współpracy w ramach społeczności.
  9. Marzena Łata, prowadząca warsztaty, akcentuje znaczenie zdrowej, radosnej mamy dla rozwoju dziecka.
  10. Kolejne wydarzenia z cyklu już wkrótce, a organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane kobiety.

W Stalowej Woli odbyło się wyjątkowe wydarzenie, zapoczątkowujące serię spotkań warsztatowych pod nazwą "Myślę pozytywnie – dbam o swoje dziecko", zorganizowane przez Stalowowolską Radę Kobiet. Celem tego cyklu jest wsparcie matek w wyzwaniach, jakie niesie codzienność z dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym, oferując jednocześnie przestrzeń do wspólnej wymiany doświadczeń.

Podczas inauguracji w Centrum Aktywności Seniora, rodzicielki miały szansę zgłębić tajniki pozytywnego myślenia za sprawą doświadczonych prelegentek - Bogny Latawiec i Marzeny Łata. Ważną część spotkania stanowiła również prezentacja misji i planów działania Stalowowolskiej Rady Kobiet, których ambicją jest wywołanie realnej zmiany w myśleniu i działaniu lokalnej społeczności.

"Dzisiejsze nasze spotkanie to również nasz dyżur. Raz w miesiącu spotykamy się tutaj w Centrum Aktywności Seniora i czekamy na Panie, by podejmować tematy, które są dla Was ważne," – mówiła Radna Renata Knap, podkreślając otwartość i dostępność rady dla lokalnych matek.

Spotkania przyciągają nie tylko ze względu na tematykę i wartościowy program, ale również przez fakt, iż są przyjazne dla rodzin – profesjonalne animatorki zapewniają opiekę nad dziećmi, umożliwiając mamom pełne skupienie na warsztatach. Wydarzenia te są nie tylko okazją do rozwoju osobistego, ale też budowania relacji i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestniczkami.

"Mama zdrowa, piękna, radosna dla dziecka jest najważniejsza. Dzisiejsze warsztaty są czasem tylko dla Was i wierzę, że zdobyte dziś umiejętności będą Was wspierać w codzienności, pomogą utrzymać pozytywną energię życiową, co z kolei przełoży się na lepsze relacje z Waszymi pociechami" – powiedziała Marzena Łata, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Stalowej Woli i Radna SRK, podkreślając wagę dbałości o dobrostan psychiczny rodziców.

Zorganizowana przez Stalowowolską Radę Kobiet inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku wsparcia i wzmacniania rodziców, a także budowania zdrowej, świadomej społeczności, która na pierwszym miejscu stawia dobro dziecka i rodziny. Zaplanowane na przyszłość kolejne spotkania z serii "Myślę pozytywnie – dbam o swoje dziecko" już teraz budzą zainteresowanie i są zapowiedzią dalszych inspirujących działalności na rzecz lokalnej społeczności.
Według informacji z: Urząd Miasta Stalowej Woli