Uwaga! Prognozowane burze z silnym deszczem i wiatrem do 70 km/h
Mieszkańcy, bądźcie czujni! Dziś w naszym regionie spodziewane są gwałtowne burze. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu oraz silnymi porywami wiatru, które mogą osiągnąć prędkość do 70 km/h.
  1. Prognozowane burze od godziny 10:00 do 21:00.
  2. Opady deszczu od 20 mm do 35 mm.
  3. Porywy wiatru do 70 km/h.
  4. Lokalnie możliwy grad.

Dzisiejszy dzień może przynieść ze sobą dynamiczne zmiany pogodowe. Meteorolodzy przewidują burze, które mogą pojawić się na naszym terenie od godziny 10:00 do 21:00. Warto być przygotowanym na intensywne opady deszczu, które mogą wynieść od 20 mm do 35 mm.

Silne porywy wiatru, osiągające prędkość do 70 km/h, mogą powodować zagrożenia, takie jak łamanie gałęzi drzew czy uszkodzenia dachów. W związku z tym zaleca się zabezpieczenie wszelkich przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr.

W niektórych miejscach możliwy jest również grad, co dodatkowo zwiększa ryzyko uszkodzeń. Warto zwrócić uwagę na prognozy i komunikaty pogodowe, aby odpowiednio się przygotować i zminimalizować potencjalne straty.

Bądźcie ostrożni i pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim oraz swoich bliskich. W razie potrzeby unikajcie przebywania na otwartej przestrzeni podczas burzy i schrońcie się w bezpiecznym miejscu.


Na podst. Urząd Miasta