Festiwal Wynalazków w Muzeum COP już w ten weekend
Już w najbliższy weekend mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Festiwalu Wynalazków organizowanym przez Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Trzy dni pełne inspiracji, edukacji i rodzinnej zabawy czekają na wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić to miejsce.
  1. 24 maja: Miasteczko uniwersyteckie i debaty oksfordzkie.
  2. 25 maja: Wyzwanie na nazwę i konferencja „Innowacje w Energetyce”.
  3. 26 maja: Piknik edukacyjny i rodzinny konkurs wiedzy.

W piątek, 24 maja, Festiwal rozpocznie się od modułu „Kariera”. Od rana Muzeum COP przekształci się w miasteczko uniwersyteckie, gdzie uczniowie i absolwenci szkół średnich będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną różnych szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych. To doskonała okazja, aby w jednym miejscu zgłębić różnorodne możliwości edukacyjne. Tego samego dnia, na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli, odbędzie się finał rozgrywek międzyszkolnych w formie debaty oksfordzkiej, która zachęci młodzież do wymiany poglądów i kreatywnego dialogu.

Sobota, 25 maja, zapowiada się jako dzień pełen intensywnych dyskusji na temat innowacji i przedsiębiorczości. Już z rana uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wyzwaniu polegającym na wymyśleniu nazwy dla Akceleratora Przemysłowego ARP w Stalowej Woli, z nagrodą 2000 zł dla zwycięzcy. Następnie, na Politechnice Rzeszowskiej, odbędzie się interdyscyplinarna konferencja „Innowacje w Energetyce”, podczas której eksperci będą omawiać najnowsze trendy i możliwości w sektorze energetycznym. W programie znajdą się również prezentacje dotyczące technologii wodorowych, funduszy europejskich dla przedsiębiorców oraz potencjału energii atomowej.

Niedziela, 26 maja, to dzień dedykowany rodzinom. W Muzeum COP odbędzie się piknik edukacyjny, który połączy rozrywkę z nauką. Organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji, warsztatów i pokazów, które z pewnością zainteresują najmłodszych oraz ich opiekunów. O godzinie 15:00 rozpocznie się rodzinny konkurs wiedzy „Poznaj bohaterów COP-u”, który sprawdzi znajomość historii i osiągnięć Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Festiwal Wynalazków to doskonała okazja, aby odkryć nowe ścieżki edukacyjne, rozwijać swoje talenty i spędzić czas w inspirujący sposób. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

24-26 MAJA 2024

MUZEUM CENTRALNEGO OKRĘGU PRZEMYSŁOWEGO W STALOWEJ WOLI

Piątek 24.05.2024

9.00–15.00: Miasteczko uniwersyteckie – Muzeum COP, ul. Hutnicza 17

10.00–12.00: Finał debaty oksfordzkiej – Politechnika Rzeszowska, ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 4

Sobota 25.05.2024

9.30–14.00: Wyzwanie na nazwę dla Akceleratora Przemysłowego ARP – Politechnika Rzeszowska

Konferencja interdyscyplinarna „Innowacje w energetyce”

12.30–13.00: Przyszłość technologii wodorowych – Podkarpacka Dolina Wodorowa

13.15–13.45: Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców – Biuro Informacji o Funduszach Europejskich

14.00–15.00: Energia atomowa – Potencjał oraz małe reaktory

15.00–16.30: Panel dyskusyjny „Współpraca międzysektorowa kluczem do sukcesu”

Niedziela 26.05.2024

13.00–19.00: Piknik edukacyjny dla rodzin – Muzeum COP

15.00–16.00: Rodzinny konkurs wiedzy „Poznaj bohaterów COP-u” – Muzeum COP

Patroni wydarzenia: Województwo Podkarpackie, Powiat Stalowowolski, Gmina Stalowa Wola, Centrum Obsługi Przedsiębiorców Stalowa Wola, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Regionalna Izba Gospodarcza Stalowa Wola, Zamiejscowy Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, Stalowowolskie Centrum Aktywności Lokalnej, Młodzieżowa Rada Miejska Stalowa Wola, MZK Stalowa Wola.


Na podstawie: UM Stalowa Wola