Indyjskie klimaty na Rynku w Rozwadowie: relacja z wydarzenia
Indyjska kultura zawitała do naszego miasta, przynosząc ze sobą bogactwo smaków, zapachów i rytmów. Wydarzenie, które odbyło się 24 maja 2024 roku na Rynku w Rozwadowie, było częścią cyklu „Poznajmy się w Stalowej Woli”, organizowanego przez prezydenta miasta, Lucjusza Nadbereżnego.
  1. Prelekcje prof. Piotra Kłodkowskiego i Adama Głaczyńskiego.
  2. Pokazy tańca i muzyka na żywo.
  3. Degustacja indyjskich potraw.
  4. Warsztaty i zabawy dla dzieci i dorosłych.

W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli okazję zanurzyć się w bogatej kulturze Indii. Prof. Piotr Kłodkowski i Adam Głaczyński przybliżyli zgromadzonym fascynujące aspekty indyjskiej historii i tradycji. Dzięki ich prelekcjom, India stały się nieco bliższe i bardziej zrozumiałe.

Na scenie zapanowała prawdziwa feeria barw i dźwięków. Zespół Mohini Indian Dance Group zaprezentował widowiskowe tańce, które przeniosły widzów w egzotyczny świat Indii. Muzyczne tło zapewnił DJ Kubuś, który umiejętnie łączył tradycyjne rytmy z nowoczesnymi beatami.

Nie zabrakło również kulinarnych atrakcji. Tapinder Sharma przygotował dla uczestników wydarzenia tradycyjne indyjskie potrawy, które zachwyciły niejedno podniebienie. Aromatyczne dania, pełne intensywnych przypraw, były prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Dla najmłodszych przygotowano specjalne warsztaty, podczas których dzieci mogły tworzyć indyjskie ozdoby wspólnie ze Stowarzyszeniem Kreatywne Podwórko. Starsi uczestnicy mieli natomiast możliwość ozdobienia ciała tatuażami z henny oraz wykonania makijażu i fryzur w stylu Bollywood.

W trakcie spotkania uczestnicy mogli również spróbować swoich sił w grze carrom, znanej jako indyjski bilard, oraz poznać tajniki sztuki walki Kalarippajattu. Była to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu i poznania nowych, egzotycznych form rozrywki.

Nowością tego spotkania była Karta Podróżnika, na której uczestnicy mogą zbierać pieczątki z kolejnych wypraw w ramach cyklu „Poznajmy się w Stalowej Woli”. Osoby, które nie odebrały jeszcze swoich kart, mogą to zrobić w Urzędzie Miasta przy ul. Kwiatkowskiego 1, pok. 119, w godzinach pracy urzędu.

Wspaniała atmosfera i liczne atrakcje sprawiły, że uczestnicy wydarzenia na długo zapamiętają ten dzień, a wspomnienia zabiorą ze sobą w postaci fotograficznych pamiątek przygotowanych przez koło fotograficzne KADR oraz zakupów w indyjskim sklepie.


Opierając się na: Urząd Miasta