Wycieczki po Stalowej Woli zyskują na popularności
W najbliższą niedzielę odbędzie się fascynująca wycieczka po jednym z najpiękniejszych zabytków naszego miasta. Uczestnicy będą mieli okazję poznać historię bazyliki konkatedralnej, której architektura jest prawdziwym dziełem sztuki malowanym światłem.
  1. Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca.
  2. Start o godzinie 13.30 przed pomnikiem św. Jana Pawła II.
  3. Przewodnicy: Beata Tracz i Ewelina Janik.
  4. Organizatorzy: Prezydent Miasta, Fundacja Dionizego Garbacza Stalovianum, Muzeum Regionalne.

Każdorazowo wycieczki organizowane przez lokalnych przewodników cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Tym razem Beata Tracz i Ewelina Janik, absolwentki kursu przewodników, zaprezentują uczestnikom niezwykłą historię bazyliki konkatedralnej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.30 przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Podczas spaceru, który potrwa od 1,5 do 2 godzin, uczestnicy będą mogli posłuchać barwnych opowieści o architekturze i historii bazyliki. To niezwykła okazja, aby zagłębić się w dzieje naszego miasta i zobaczyć, jak światło może wpłynąć na odbiór architektury.

Wycieczki po naszym mieście to nie tylko świetna forma spędzenia wolnego czasu, ale także doskonała lekcja historii. Organizatorzy – Prezydent Miasta, Fundacja Dionizego Garbacza Stalovianum oraz Muzeum Regionalne – serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału. Wstęp na wydarzenie jest wolny, co sprawia, że każdy ma szansę uczestniczyć w tej niezwykłej podróży.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby zobaczyć, jak architektura może być malowana światłem. To wydarzenie z pewnością dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń i pozwoli spojrzeć na nasze miasto z zupełnie nowej perspektywy.


Wg inf z: Urząd Miasta Stalowej Woli