Mężczyźni ukradli perfumy za 2700 zł w recydywie
Dwóch mężczyzn z powiatu stalowowolskiego zostało zatrzymanych za kradzież perfum o wartości blisko 2700 złotych. Sprawa nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ obaj podejrzani będą odpowiadać za swoje czyny w warunkach recydywy.

Zgłoszenie ochroniarza doprowadziło do zatrzymania

W minionym tygodniu do lokalnej komendy policji zgłosił się ochroniarz jednej z drogerii, który zwrócił uwagę na mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi sprawcy kradzieży sprzed kilku dni. Ochroniarz wskazał funkcjonariuszom osobę siedzącą w poczekalni, co natychmiast wywołało interwencję policji.

Wylegitymowany został 26-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że nie pamięta, czy dopuścił się kradzieży, ponieważ tego dnia spożywał alkohol. Został zatrzymany w celu wyjaśnienia sprawy.

Przyznanie się do winy i ustalenie drugiego podejrzanego

W toku śledztwa mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjanci ustalili także dane drugiego współsprawcy, którym okazał się 53-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży.

Jak wynika z ustaleń, mężczyźni trzykrotnie wracali do tej samej drogerii w ciągu jednego dnia, za każdym razem kradnąc perfumy. Łącznie ich łupem padło 16 flakonów o wartości blisko 2700 złotych.

Konsekwencje prawne i recydywa

Zarzuty stawiane mężczyznom są poważne. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, obaj będą odpowiadać w warunkach recydywy, co może wpłynąć na zaostrzenie wymiaru kary.

Ta sprawa pokazuje, jak ważna jest czujność i współpraca między pracownikami ochrony a policją. Dzięki szybkiej reakcji ochroniarza i skutecznej interwencji funkcjonariuszy, udało się zatrzymać sprawców i odzyskać część skradzionych przedmiotów. Mieszkańcy mogą być pewni, że takie działania są podejmowane, aby zwiększyć bezpieczeństwo w naszej społeczności.


Według informacji z: Policja Stalowa Wola