Świadek zatrzymał pijanego kierowcę z 3 promilami alkoholu
Wzorowa reakcja mieszkańca przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Dzięki jego interwencji na drogach jest bezpieczniej. Sprawca, 33-letni mieszkaniec gminy Bojanów, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i teraz stanie przed sądem.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

W miniony wtorek, około godziny 7 rano, dyżurny lokalnej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zatrzymania nietrzeźwego kierowcy przez jednego z mieszkańców. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Bojanów, a świadek, wykazując się odwagą i odpowiedzialnością, nie pozostał obojętny na zagrożenie na drodze.

Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia

Świadek, jadąc ulicą Bojanowską w kierunku miejscowości Przyszów, zauważył mazdę poruszającą się w sposób niepokojący. Samochód jechał bardzo wolno, a kierowca miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. W pewnym momencie auto zjechało na pobocze, co dało świadkowi możliwość interwencji.

Determinacja świadka zadecydowała o zatrzymaniu

Świadek zatrzymał swój pojazd i podszedł do mazdy, wyczuwając od kierowcy silny zapach alkoholu. Bez wahania powiadomił policję, która natychmiast wysłała patrol na miejsce zdarzenia. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że 33-letni kierowca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Konsekwencje dla nietrzeźwego kierowcy

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany, a jego prawo jazdy zostało natychmiast odebrane. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swoje zachowanie, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apel do mieszkańców

Policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Warto zawsze reagować, gdy mamy podejrzenie, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu. Informacja przekazana policji może uratować czyjeś życie. Pamiętajmy, że odpowiedzialność i szybka reakcja mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.


Źródło: KPP w Stalowej Woli