Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stalowa Wola

Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli uczestniczyło w Regionalnym Podkarpackim Kongresie Zawodowym w Rzeszowie. Placówka zaprezentowała się w Alei Zawodowców w duecie ,,szkoła + firma”, pokazując przykład efektywnego kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcą.

CEZ jako jedyna szkoła z powiatu stalowowolskiego prezentowała swoją ofertę edukacyjną, promując wspólnie z Hutą Stalowa Wola S.A. oraz Superior Industries Production Poland Sp. z o. o. kształcenie zawodowe, głównie zawód technik mechatronik. Stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem i sympatią, odwiedziło je wielu gości.
Kongres miał na celu m.in. upowszechnienie zmian w szkolnictwie branżowym, prezentację potencjału szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie, dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy, pokazanie praktycznych rozwiązań w zakresie współpracy pracodawców ze szkołami, a także popularyzację szkolnictwa branżowego.
Organizatorem Kongresu był Wojewoda Podkarpacki oraz Podkarpacki Kurator Oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Partnerem kongresu był Uniwersytet Rzeszowski.
Organizację Podkarpackiego Kongresu Zawodowego wspierali: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Centralna Komisja Egzaminacyjna, Instytut Badań Edukacyjnych oraz Centrum Informatyczne Edukacji.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.