Pożyczki krótkoterminowe

Jak można się domyślić, pożyczek krótkoterminowych udziela się na krótki okres czasu. Najczęściej jest to 30 dni, niemniej jednak okres spłaty może wynieść też i kilka miesięcy. Krótki czas spłaty pożyczki oznaczać będzie także, że nie możemy liczyć na sporą kwotę.

Pożyczki krótkoterminowe – plusy

Jedną z najważniejszych zalet pożyczek krótkoterminowych jest możliwość otrzymania gotówki od pożyczkodawcy w krótkim czasie. Mają na to wpływ dwa istotne czynniki. Nie musimy udawać się do stacjonarnego punktu, a później długo czekać w kolejce. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, przez internet. Poza tym lista wymogów jest niezbyt długa. Na ogół wystarczy, że wypełnimy poprawnie formularz na stronie internetowej, pełnoletniość i posiadanie polskiego obywatelstwa. Rzadką praktyką jest to, ażeby firma udzielająca pożyczki zażądała od klienta zaświadczenia o jego zarobkach. Zdarza się, że konieczne będzie jedynie dostarczenie zaświadczenia o wysokości osiąganych dochodach. Wszelkie formalności można załatwić bardzo szybko. Proces weryfikacji będzie także krótki, tak samo jak i czas w którym pożyczkodawca przeleje pieniądze na nasze konto. Warto jest wybrać pożyczkodawcę, który zrealizuje szybki przelew do banku, w którym mamy konto, co skróci czas oczekiwania na gotówkę. W innym wypadku będziemy musieli poczekać nawet 2 dni. Dla osób, którym szczególnie zależy na czasie, z pewnością będzie to optymalna forma na uzyskanie gotówki, o ile tyczy się to niedużej kwoty.

Darmowa pierwsza pożyczka krótkoterminowa

Nie jest to oczywiście standardowa opcja, niemniej wiele z pośród udzielających pożyczek zachęca pożyczkobiorców do skorzystania ze swoich usług poprzez umożliwienie otrzymania pierwszej pożyczki za darmo. W praktyce oznaczać to będzie, że pożyczkobiorca zwróci tylko kwotę, którą otrzymał od pożyczkodawcy. Trzeba mieć na uwadze, że taka promocja obowiązuje tylko i wyłącznie przypadku spłacenia pożyczki zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Z pewnością jest to korzystna propozycja dla osób, które poszukują dobrego rozwiązania aktualnej złej sytuacji finansowej.

Pożyczki krótkoterminowe dla osób zadłużonych i nie posiadających zdolności kredytowej
Bank odmówi nam udzielania kredytu, jeżeli nie mamy wysokiego scoringu w BIK, czy też będziemy znajdować się w bazie BIG. W takim wypadku trzeba będzie skorzystać z ofert firm pozabankowych. Niska kwota pożyczki, a takie właśnie udzielane są w przypadku pożyczek krótkoterminowych, może być przyznana także pożyczkobiorcy, którego dotyczy odmowa z banku.

Niektóre firmy pozabankowe sprawdzają swoich klientów w bazie BIK i BIG, niemniej jednak dane tam zawarte wcale nie muszą nas zdyskwalifikować i być powodem odmowy przyznania nam gotówki. Na pewno w lepszej sytuacji będą pożyczkobiorcy, których zaległe zobowiązania nie są zbyt duże, jednakże nawet ze sporymi problemami istnieje także pewne wyjście z sytuacji. Czasami wystarczy posiadać jeden weksel, albo poręczyciela, aby móc otrzymać pieniądze.

Dodatkowe informacje

Jeżeli chcesz wziąć pożyczkę krótkoterminową, sprawdź najpierw ranking pożyczek - dzięki temu sprawdzisz najkorzystniejszą ofertę pożyczki