Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stalowa Wola

Namiot na specjalnie zamówienie dla rolnika

Rolnictwo to branża, która szczególnie wymaga zastosowań namiotów niestandardowych. Z pewnością więc namiot na wymiar będzie doskonałym rozwiązaniem.

Namiot uprawowy na wymiar jest konstrukcją, która z roku na rok cieszy się większą popularnością. Koniec z koniecznością ograniczania się do stałych wymiarowo obiektów namiotowych, tym bardziej, że cena zaprojektowanego specjalnie dla klienta namiotu nie jest wcale dużo wyższa od namiotu o standardowych wymiarach. Cenę udaje się zredukować dzięki zaawansowanej produkcji, która dostosowuje się do potrzeb rynku.

Tego typu konstrukcje tymczasowe mają wszystkie wymagane parametry i właściwości standardowych obiektów namiotowych. Są więc odporne na niekorzystne warunki pogodowe – grad, śnieg i deszcz nie wyrządzi szkody samemu namiotowi, a tym bardziej uprawom, które znajdują się we wnętrzu namiotu. Ta kwestia jest niezwykle ważna dla rolnika, ponieważ namioty produkowane w zeszłej dekadzie nie wykazywały się takimi cechami. Zastosowanie bardziej wytrzymałych materiałów oraz użycie symulacji komputerowych do stworzenia makiet namiotów, a następnie poddanie ich testom, pozwoliło na zaprojektowanie wyjątkowo wytrzymałych obiektów tymczasowych. Jest to szczególnie istotne w przypadku obiektów całorocznych, ponieważ pogoda w Polsce potrafi dość często zaskoczyć i to w sposób wyjątkowo negatywny. Jak już było wcześniej wspomniane, namioty są odporne na śnieg, a dokładniej na ciężar zalegającego śniegu na dachu. Z tym, że odpowiedni kąt nachylenia dachu wpływa na naturalny proces zsuwania się śniegu z obiektu namiotowego, więc nie ma ryzyka, że nastąpi przeciążenie konstrukcyjne, które mogłoby doprowadzić do nieprzewidywalnych skutków.

Namioty na indywidualne zamówienie mają więc nie tylko zestaw cech, które są nieodzowne dla rolnika, ale również mogą mieć cechy, które są na swój sposób unikalne. Mowa tutaj o możliwościach personalizacji takiej hali namiotowej. Jeśli uprawa roślin znajduje się gdzieś niedaleko arterii miasta lub przy ruchliwej drodze to nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu konstrukcje namiotowe posiadały logo i odpowiednią kolorystykę, która będzie przyciągać wzrok. Oczywiście to przykład, bo uważny czytelnik może zauważyć, że uprawa roślin obok ruchliwych dróg zwykle nie ma prawa bytu, jednak w tego typu rozważaniach można to wziąć pod uwagę. Pod względem personalizacji to jeszcze nie koniec, ponieważ ściany obiektu mogą być również przezroczyste, w tym również dach. Dach niekoniecznie może stanowić sferę związaną z unikalnością, a raczej z użytecznością i oszczędnością. Wynika to z prostego faktu, że światło dnia może trafiać do środka obiektu namiotowego, a tym samym powodować, że wnętrze jest na tyle rozświetlone, że nie jest konieczne instalowanie lamp na prąd elektryczny. Co jak dobrze wiadomo – może przynieść duże oszczędności w czasie.

Podsumowując aspekt personalizacji – jest to bardzo ważny punkt na jaki powinien zwrócić uwagę rolnik, bo wybierając namiot na specjalne zamówienie dysponuje możliwością jaką daje mu producent pod kątem dostosowania wyglądu oraz kształtu i wymiarów namiotu do własnych wymagań i potrzeb. Dlatego też nie można sugerować się dostępnymi kolorami i pozwolić sobie na pewną ekstrawagancję przy wyborze odmiennego koloru i również logo lub odpowiedniego dla siebie napisu na ścianach obiektu. Są to niewielkie koszty w porównaniu do całego zamówienia a dają możliwość odróżnienia się na tle innych namiotów wśród których zapewne namiot rolnika się pojawi.