Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stalowa Wola

Co zrobić jeśli nie możemy dostać się do mieszkania przez zacięty zamek?

Zepsuty zamek w drzwiach to z pewnością koszmar dla każdego. Jeśli nie jesteśmy w stanie dostać się do własnego domu lub mieszkania to pozostaje skorzystać z pomocy ślusarza. Pod tym względem warto postawić na pewną i renomowaną firmę, ponieważ firm oferujących usługi ślusarskie Gdańsk jest całkiem sporo.

Awaryjnie otwarcie zamka

Wiele osób ma pewne niepotrzebne obawy związane z zatrudnieniem specjalisty do otwarcia własnych drzwi. Motywują to tym, że obawiają się wstydu przed sąsiadami, myślą, że przyjdzie im sporo poczekać na przybycie specjalisty lub zapłacą sporo za tego typu usługę. To błędne myślenie i łatwo się o tym przekonać wybierając numer telefonu firmy zajmującej się awaryjnym otwieraniem zamków, doświadczony konsultant wyjaśni na czym polega zamówienie usługi i jak szybko specjalista będzie w stanie pojawić się pod konkretnym adresem oraz uzyskamy dokładną wycenę. Na uwagę zasługuje też istotny fakt związany z tym, że specjalista działa dyskretnie – do otwarcia zaciętego lub zepsutego zamka nie potrzeba używać siły, a w większości przypadków uda się to zrobić bezinwazyjnie, nie uszkadzając zamka oraz samych drzwi.

Na jakiego typu usługi możemy liczyć?

Oprócz tak oczywistej kwestii jaką jest otwarcie zablokowanego zamka, możemy liczyć również na to, że doświadczony ślusarz doradzi to w jaki sposób uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Zacięty zamek może po prostu oznaczać, że jest on mocno eksploatowany. Czasem wystarczy zamontować po wewnętrznej części drzwi pokrętło, które pozwoli zmniejszyć eksploatację zamka. Wtedy zamiast używać klucza po wejściu będzie można skorzystać z wygodnego pokrętła, aby zamknąć za sobą drzwi. Jest to wręcz zalecana kwestia, aby w sytuacjach awaryjnych móc szybko otworzyć drzwi od środka, na przykład w razie pożaru móc szybko wydostać się z domu. Jeśli zamek z którego korzystamy jest przestarzały i z tego powodu jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo związane z tym, że taki zamek będzie łatwy do sforsowania przez złodzieja, wtedy ślusarz może doradzić jego wymianę.

A gdy - nie można otworzyć zamka w drzwiach, co zrobić?

Ślusarz może też zbadać istniejące w domu zamki i wskazać rozwiązanie w kwestii ich wymiany na model pasujący do konkretnych drzwi. Jeśli natomiast zależy nam na montażu drzwi antywłamaniowych nowszej generacji to warto też posłuchać co ma do powiedzenia doświadczony ślusarz. W przypadku, gdy mamy już sprawdzony zamek centralny i chcemy do naszych drzwi zamontować zamek dodatkowy, aby poprawić własne bezpieczeństwo to również powinniśmy skonsultować tego typu kwestię z doświadczonym pracownikiem ślusarskim.