Szybka myśl o tym, jak różna może być pizza

Pizza jaka jest, każdy widzi. Wydawać by się mogło, że wszędzie podchodzi się tak samo do jej przyrządzania i podawania. Nie jest to jednak prawdą. Każda nacja ma nieco inne kubki smakowe, więc preferuje inne smaki. Pizzeria w Polsce będzie zawsze inna niż ta serwowana w Rzymie, czy Mediolanie. Powodem jest to, że oryginalne przepisy są zawsze modyfikowane pod gusta danej społeczności. I tak na przykład dla wielu obcokrajowców sporym szokiem jest, że nie ważne, czy pizza w lokalu, czy pizza na dowóz, polska pizza zawsze jest serwowana w towarzystwie sosów. Dla niektórych jest to profanacja pizzy i nie potrafią zrozumieć, jak tak można jeść. Dochodzi do takich absurdów, że gdy w Niemczech, czy Holandii często odwiedzane przez Polaków pizzerię proponują specjalnie dla naszych rodaków sosy są bardzo zaskoczeni, gdy jako Polak odmówi się z ich skorzystania.

Warto więc będąc za granicą skorzystać z dobrodziejstw internetu i zamówić sobie coś dobrego do hotelu. Dzięki temu można zobaczyć, czym różnią się serwowane na całym świecie dania. Pizza w nocnych godzinach jest też świetnym pomysłem, gdy nagle kogoś obudzi spory głód. Pizza na zamówienie przychodzi bardzo szybko i nieraz potrafi zaskoczyć swoją kompozycją. W Polsce niemal niemożliwe jest zjedzenie pizzy z krewetkami rzecznymi, chętnie jedzoną w Holandii. Z kolei w krajach azjatyckich sprawdzano za pomocą pizzy z ananasem, czy potencjalny kandydat nadaje się, by być mężem ukochanej córki.

Pizza jest również potrawą, która zjedzona podczas wojaży po całym świecie nie ma szans, by człowiekowi zaszkodzić. Podróżując o różnych porach, często późnych, z powodzeniem można skusić się w przydrożnej pizzerii na coś takiego jak nocna pizza Slice of Heaven. Zjedzenie jej pokrzepi ciało i umysł i sprawi, że dalsza podróż będzie weselsza.

Nawet będąc w domu warto zamówić sobie pizzę. Jedząc ją można oglądać zdjęcia z fantastycznych wycieczek i wspominać cudowne wakacje. Wybierając pizzę na dowóz można starać się wybrać taką, dedykowaną jakiemuś krajowi, by przyjaciele, którzy wpadli na zdjęcia i opowieści z podróży, mogli choć częściowo poczuć klimat danego miejsca. Pizza na zamówienie jest świetnym wyjściem, gdyż nie marnuje się czasu na stanie w kuchni, gotowanie i zmywanie naczyń. W całości można poświęcić się swoim gościom, którzy nie przychodzą po to, by zjeść, ale by spędzić miło czas. A o to przecież w spotkaniach z przyjaciółmi o to chodzi. By w całości się sobie poświęcić. Kiedy ma się coś dobrego do jedzenia, czas spędzony we wspólnym gronie jest jeszcze lepszy. A jako, że pizzę każdy lubi, nawet starsze panie potrafią się nią zajadać ze smakiem, na spotkania wszelkiego rodzaju warto je zamawiać. A gdy trafi się na pizzerię prowadzoną przez Armeńczyka, Turka, Włocha lub jeszcze kogoś innego tym lepiej, gdyż dzięki takiemu lokalowi można spróbować zjeść choć namiastkę danego kraju. I nie należy się wtedy wściekać, że nie dodano sosów, gdyż jak wcześniej zostało wspomniane, sosy to typowo polski zwyczaj, niespotykany nigdzie indziej.