Kalkulator OC/AC – oszczędzaj czas i pieniądze!

Jak kupić ubezpieczenie samochodu szybko, sprawnie i bez przepłacania? Okazuje się, że nie musimy odwiedzać wielu biur ubezpieczeniowych – wystarczy skorzystać z nowoczesnego kalkulatora OC/AC. Jak działa to urządzenie? Czy jest ono bezpłatne?

Ubezpieczenia dostępne na polskim rynku

Posiadacze pojazdów mechanicznych mają obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC, czyli polisy odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie to chroni innych użytkowników drogi – jeśli posiadacz polisy doprowadzi do kolizji, to wszelkie szkody opłacane będą właśnie z polisy OC (do pewnego pułapu finansowego). Brak ważnej polisy naraża nie tylko na to, że za szkody zapłacimy z własnej kieszeni. Jeśli podczas kontroli drogowej policja zauważy, że nasza polisa jest nieważna, czeka nas wysoki mandat. OC to nie jedyna opcja ubezpieczeniowa kierowana do kierowców. Osoby chętne mogą lepiej chronić swoje mienie poprzez ubezpieczenie AC czy Assistance. Ubezpieczenie OC/AC można zakupić w pakiecie. Warto pamiętać, że wysokość ubezpieczenia AC zależna będzie przede wszystkim od zakresu ubezpieczenia pojazdu.

Jak działa kalkulator OC/AC?

Wygodną formą zakupu ubezpieczenia samochodowego jest kalkulator OC/AC. Rozwiązanie to pozwala przede wszystkim znaleźć najkorzystniejszą opcję cenową, dopasowaną do naszych potrzeb. Jeszcze do niedawna kalkulatory internetowe wymagały wypełniania długich formularzy. Dzisiaj bazują one na danych zawartych w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, wystarczy więc wpisać dwie informacje: datę urodzenia posiadacza pojazdu oraz numery rejestracyjne. W kilka sekund kalkulator znajdzie najlepsze oferty. Wystarczy kilka kliknięć myszą, by zakupić interesująca opcję. Warto pamiętać, że kalkulator OC/AC jest całkowicie bezpłatny.