Kto wygra Puchar Świata w skokach narciarskich 2023/2024?

Skoki narciarskie to jeden z naszych sportów narodowych. Jest to oczywiście zasługa wielkich sukcesów Adama Małysza, a następnie Kamila Stocha i reszty naszych reprezentantów. Nie może więc dziwić, że ta dyscyplina zimowa nieustannie wzbudza w naszym narodzie ogromne emocje. Co warto wiedzieć o faworytach zbliżającego się sezonu skoków narciarskich? Odpowiadamy!

Kto wygra Puchar Świata w sezonie 2023/2024?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ kandydatów do zdobycia Kryształowej Kuli można wskazać wielu. Zacząć należy jednak od obrońcy tytułu, czyli Halvora Egnera Graneruda. Norweg przedstawił się szerszej publiczności w sezonie 2020/2021, kiedy to sensacyjnie zdobył Puchar Świata. Od tego czasu jest czołowym skoczkiem stawki i nadal może być groźny.

Wszystko wskazuje na to, że jego największym rywalem będzie Austriak Stefan Kraft. Zapracował on sobie na miano jednego z najlepszych skoczków ostatniej dekady. Wśród jego sukcesów można wymienić m.in. dwie Kryształowe Kule, a także trzy złote medale indywidualnych mistrzostw świata. Austriak z całą pewnością będzie chciał ponownie sięgnąć po zwycięstwo w całym cyklu.

Baczną uwagę należy również zwracać na Anze Laniska. Słoweniec z każdym sezonem jest coraz lepszym skoczkiem, a ostatni sezon udało mu się zakończyć na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Czy ten sezon będzie dla niego przełomowy i będzie on w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę? Jest bardzo prawdopodobne, że sporo namiesza on w stawce.

Polacy oraz inni faworyci

Gdzie w tym wszystkim pozostaje miejsce dla Polaków? Oczywiście jest! Największą naszą nadzieją powinien być Dawid Kubacki, który w ostatnich latach jest najlepszym polskim skoczkiem. Ostatni sezon Pucharu Świata zakończył on tuż poza podium klasyfikacji generalnej, więc apetyt na wskoczenie na „pudło” lub nawet zdobycie Kryształowej Kuli będzie zapewne duży.

Nie można również lekceważyć naszego najbardziej utytułowanego skoczka w stawce, czyli Kamila Stocha. Trzeba jednak zauważyć, że reprezentant Polski ma za sobą dwa mniej udane sezony, które mogą zwiastować stałą obniżkę w formy. Uwagę zwrócić należy także na wiecznie nieprzewidywalnego Piotra Żyłę, który zawsze jest w stanie osiągnąć dobry wynik.

Czy ktoś może w tym sezonie Pucharu Świata wyraźnie zaskoczyć? Kandydatów jest co najmniej dwóch, a są nimi Szwajcar Gregor Deschwanden oraz Bułgar Władimir Zografski. Są to nazwiska dobrze znane od wielu lat, ale nie odnoszące do tej pory większych sukcesów na arenie międzynarodowej. Zachwycili oni jednak podczas tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. Czy przełożą swoją formę na Puchar Świata? Obstawiaj zakłady bukmacherskie i wytypuj swojego faworyta do zdobycia Kryształowej Kuli!