Tętniący życiem Rynek w Rozwadowie, atmosfera nasycona radosnym duchem świąt, rozświetlone miasto, zabawy z elfami, a przede wszystkim radość dzieci z powodu wizyty św. Mikołaja z reniferami. Tak w skrócie można opisać Miejskie Mikołajki w Rozwadowie, które odbyły się 6 grudnia 2023 roku. Organizatorzy przygotowali niezapomniane chwile dla mieszkańców.

– To wielka radość, że jesteście z nami, że w tak pięknej scenerii zimowego Rynku w Rozwadowie możemy świętować Miejskie Mikołajki. To wyjątkowy dzień, w którym chcemy z sercem popatrzeć na drugiego człowieka. Najważniejszy dziś jest uśmiech i to, abyśmy dzielili się miłością i dobrocią z bliskimi. Niech to będzie dzień pełen miłych niespodzianek, ciepłych gestów i serdecznych spotkań – powiedział Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Od samego początku Miejskich Mikołajek można było poczuć magię świąt. Na Rynku pojawiła się wyjątkowa postać – święty Mikołaj. Dzieci i dorośli z uśmiechem na twarzy witali go, czując atmosferę wspólnej radości. W towarzystwie prawdziwych reniferów, które stały się niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych, Rynek w Rozwadowie stał się sceną bajkowego święta. Rozsiewać radość najmłodszym uczestnikom Miejskich Mikołajek pomogli też Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli oraz Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, którzy obdarowali dzieci drobnymi upominkami.

Dla maluchów przygotowano szereg atrakcji. Animacje z elfami, gry i zabawy ruchowe sprawiły, że młodzi uczestnicy Miejskich Mikołajek śmiali się, bawili i cieszyli każdą chwilą. Warsztaty świąteczne przyciągały kreatywnych, którzy tworzyli własnoręcznie bombki, skarpetkowe bałwanki czy ekotorby. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale także okazja do rozwijania talentów i wspólnego spędzania czasu.

Wieczorem, gdy zapadła ciemność, choinka rozświetlona została tysiącami kolorowych lampek, tworząc malowniczy krajobraz. Iluminacje świąteczne rozświetlone w całym mieście dodatkowo podkreśliły magiczną atmosferę tego wyjątkowego dnia.

Nieocenioną atrakcją okazała się świąteczna ścianka do robienia zdjęć. Dzięki temu każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą kawałek tej magicznej atmosfery, uwieczniając uśmiech, radość i wspólne chwile z Miejskich Mikołajek.

Miejskie Mikołajki w Rozwadowie były nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałą okazją do integracji społeczności, dzielenia się radością i tworzenia niezapomnianych wspomnień. To święto jednoczyło mieszkańców w duchu świątecznej magii, dodając blasku i ciepła nastrajając do radosnego okresu Bożego Narodzenia.

Organizatorami Miejskich Mikołajek byli: Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli oraz Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Partnerami wydarzenia byli: Fabryka Kreatywności, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny Kreatywne Podwórko, Koło Fotograficzne KADR, renifery.com, Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Ochotnicza Straż Pożarna Stalowa Wola – osiedle Charzewice.