UM Stalowa Wola: Nowa arteria drogowa na osiedlu Hutnik z mostem na Jelonku
Witajcie mieszkańcy! Nasze miasto nieustannie się rozwija, a dowodem na to jest najnowsza inwestycja dotycząca infrastruktury drogowej. Już niedługo na osiedlu Hutnik pojawi się nowa ulica wraz z mostem, co z pewnością wpłynie na poprawę komunikacji i codzienne życie. Sprawdźcie, co wiemy o tej obiecującej zmianie!
  1. 14 marca ogłoszono przetarg na dokumentację dla budowy ulicy Zamoyskiego.
  2. Projekt zakłada budowę drogi od skrzyżowania z ulicą Łąkową do ulicy Parkingowej, wraz z mostem nad potokiem Jelonek.
  3. Prace mają na celu usprawnienie komunikacji i podniesienie jakości życia mieszkańców.
  4. Oferty w przetargu można składać do 16 kwietnia, do południa.

W kontekście naszego miasta, każda inwestycja w infrastrukturę drogową jest krokiem w dobrą stronę. Zgodnie z zapowiedziami, nowa ulica Zamoyskiego ma połączyć skrzyżowanie z ulicą Łąkową z ulicą Parkingową, a także uwzględnić budowę mostu nad malowniczym potokiem Jelonek. To nie tylko ułatwi przemieszczanie się, ale również doda naszemu osiedlu nowego, świeżego oblicza.

Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta, podkreśla wagę projektu dla społeczności: – Budowa ulicy Zamoyskiego oraz mostu drogowego to istotne przedsięwzięcie, które poprawi znacząco komunikację w tym obszarze oraz ułatwi codzienne życie mieszkańcom osiedla Hutnik. To pokazuje, że priorytetem dla władz miasta jest dbałość o potrzeby mieszkańców i ciągłe dążenie do poprawy jakości życia.

Projekt przewiduje podział na etapy, co pozwoli na elastyczne zarządzanie realizacją inwestycji. Pierwszy etap obejmuje pracę nad drogą i infrastrukturą towarzyszącą, taką jak odwodnienie czy oświetlenie. Drugi etap skupi się na budowie mostu, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia zarządzania przepływem wód potoku Jelonek.

Termin zgłaszania ofert w przetargu mija 16 kwietnia o godzinie 12.00, co jest kolejnym krokiem w realizacji ambitnych planów miasta. To nie tylko szansa na poprawę infrastruktury, ale również na rozwój lokalnej gospodarki poprzez zaangażowanie firm budowlanych i dostawców materiałów.

Nowa ulica Zamoyskiego to nie tylko droga. To most łączący potrzeby mieszkańców z możliwościami, jakie daje nam współczesne planowanie przestrzenne. To dowód na to, że nasze miasto rośnie nie tylko w górę, ale i na szerokość, tworząc przestrzeń przyjazną dla wszystkich.


UM Stalowa Wola