W Stalowej Woli muzyka wielkopostna poruszyła serca: Koncert
W sercu naszego miasta, w kościele pw. Opatrzności Bożej, odbył się koncert, który poruszył serca mieszkańców. „Nie pokonasz Miłości” to wydarzenie, które wypełniło świątynię dźwiękami wielkopostnych utworów, dostarczając niezapomnianych emocji i głębokiej refleksji. Zgromadzeni w kościele mieszkańcy, wspólnie z wykonawcami, stworzyli niezwykłą atmosferę skupienia i zaangażowania.
  1. Koncert Pasyjny „Nie pokonasz Miłości” odbył się 16 marca 2024 roku.
  2. Wystąpiła orkiestra MUSICALOVE pod batutą Macieja Niecia, z nowoczesnymi aranżacjami utworów wielkopostnych.
  3. Prezydent miasta, Lucjusz Nadbereżny, podczas przemówienia, zwrócił uwagę na znaczenie Wielkiego Postu i wartości, które powinniśmy pielęgnować.
  4. Wydarzenie było szeroko relacjonowane, a retransmisja koncertu zaplanowana jest na 24 marca o godzinie 12:15 na antenie TV TRWAM.

W naszej świątyni rozbrzmiewały utwory, które nie tylko są znane z tradycji wielkopostnej, ale zostały zaprezentowane w zupełnie nowym świetle dzięki aranżacjom Macieja Niecia, Adama Jarzmika oraz Wojciecha Zwierniaka. Wrażenie potęgowała gra świateł i efekty wizualne, które przemieniły wnętrze kościoła w przestrzeń pełną emocji i zadumy.

Wśród wykonanych utworów znalazły się takie kompozycje jak „Trudno nie wierzyć w nic”, „Gorzkie żale” oraz tytułowy „Nie pokonasz miłości”. Te ponadczasowe utwory w nowoczesnym opracowaniu dotknęły serc i umysłów zgromadzonych, pokazując, że muzyka to potężne medium, zdolne do przekazywania głębokich treści.

Wartości, o których mówił podczas swego przemówienia prezydent Lucjusz Nadbereżny, stanowią fundament naszego życia społecznego i osobistego. Abyśmy nigdy nie stawali w tłumie, który będzie skazywał nienawiścią, pogardą, który drugiego człowieka będzie chciał wykluczyć, apelował prezydent, wskazując na potrzebę obrony tego, co święte i wartościowe.

Organizacją tego niezwykłego wieczoru zajęli się: prezydent miasta, przewodniczący Rady Miejskiej oraz proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej, a wsparcie medialne zapewniła TV TRWAM. Patronat honorowy nad koncertem objęli znani przedstawiciele życia publicznego.

Wydarzenie to, bez wątpienia, zostanie zapamiętane przez mieszkańców jako moment refleksji i wspólnoty, podkreślając siłę muzyki i słowa w budowaniu mostów pomiędzy ludźmi różnych przekonań. To przypomnienie, że w naszym wspólnym przeżywaniu ważnych momentów, miłość zawsze zwycięża.


Według informacji z: Urząd Miasta Stalowej Woli