Stalowa Wola z prestiżową nagrodą dla gmin przyjaznych przedsiębiorcom
Nasze miasto znów na podium! W najnowszej edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej 2024, Stalowa Wola została wyróżniona specjalnym laurami za stworzenie idealnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. To wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy myślą o rozpoczęciu lub rozwijaniu swojej działalności gospodarczej tutaj, na naszym podwórku.
  1. Stalowa Wola otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii „Gmina przyjazna przedsiębiorcom”.
  2. Strategicznym projektem, który przyczynił się do tego sukcesu, jest powstanie Parku Inwestycyjnego Euro-Park.
  3. Podczas gali w Rzeszowie podsumowano wyzwania i sukcesy kadencji samorządowej 2018-2024.
  4. Wyróżnienia przyznawane były w oparciu o osiągnięcia materialne i niematerialne samorządów.

W ramach Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, nasze miasto nie tylko zdobyło uznanie za wsparcie przedsiębiorczości, ale również znalazło się w gronie nominowanych w kategorii „Sport, turystyka, rekreacja”. Dodatkowo, prezydent Lucjusz Nadbereżny został nominowany do tytułu „Najlepszego Prezydenta Kadencji 2018 – 2024”. Te wyróżnienia są dowodem na to, że Stalowa Wola jest miejscem, gdzie zarówno biznes, jak i życie społeczne kwitną.

„Nagroda przyznana Stalowej Woli to owoc wspólnych wysiłków i dowód na to, że nasza determinacja i skuteczność w działaniu zostają dostrzeżone i docenione. Stalowa Wola stoi na czele podkarpackich samorządów, które angażują się na rzecz rozwoju biznesu i przyjaznego środowiska dla przedsiębiorców. Niewątpliwie najważniejszą inwestycją w tym zakresie jest powstanie Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola” – powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Podczas gali wręczenia nagród, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, podkreślano wyjątkowość mijającej kadencji samorządowej. Marszałek Władysław Ortyl zaznaczył, że mimo wyzwań, takich jak pandemia czy kryzys migracyjny związany z napływem uchodźców z Ukrainy, udało się zrealizować wiele ważnych inwestycji i inicjatyw.

Konkurs „Podkarpacka Nagroda Samorządowa” jest platformą, która umożliwia prezentację i docenienie pracy samorządów na rzecz mieszkańców. W tym roku zgłosiło się do niego 58 samorządów, co świadczy o dużej konkurencji i wysokim poziomie zaangażowania w tworzenie lepszej przyszłości dla lokalnych społeczności.


UM Stalowa Wola