Kwiecień w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych: Pożegnania i nowe początki
Kwiecień w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych to miesiąc pełen emocji i nowych początków. Uroczystości pożegnania maturzystów, otwarte drzwi dla przyszłych mieszkańców oraz rozmaite atrakcje, to tylko niektóre z wydarzeń, które wypełniły ten czas.
  1. 12 kwietnia odbył się Dzień Otwarty, który przyciągnął liczne grono zainteresowanych.
  2. Występ akrobatyczny zespołu AKRO TRIO, w składzie Kinga Latawiec i Alicja Mazurek, był jednym z głównych punktów programu.
  3. 17 kwietnia młodzież pożegnała absolwentów, zakończenie nauki uczczono pod hasłem „To były piękne dni...”.
  4. Nowo powstałe Stowarzyszenie „Bursa naszych marzeń” zyskało promocję podczas wydarzenia.

Podczas Dnia Otwartego placówka zaprezentowała szeroki wachlarz możliwości, jakie oferuje jej mieszkańcom. Potencjalni kandydaci mogli zwiedzić budynek i poznać kadry, a także uczestniczyć w rozmaitych grach i quizach. Uroczystości towarzyszyła muzyka na żywo, tworząc przyjazną atmosferę.

Wzruszające było również pożegnanie maturzystów, którzy 17 kwietnia oficjalnie zakończyli swój etap edukacyjny w placówce. Dyrektor Dariusz Chmielewski osobiście wręczył dyplomy, życząc sukcesów na egzaminach maturalnych i tradycyjnie „połamania długopisów”. Absolwenci zapewnili, że będą wracać do bursy z nostalgią.

Placówka, łącząca cechy domu rodzinnego z możliwościami rozwoju nowych pasji, otwiera swoje drzwi dla nowych mieszkańców, zapewniając nie tylko naukę, ale i kształtowanie wartościowych wspomnień, które będą służyć w dorosłym życiu.

Wydarzenia te pokazują, jak wielowymiarowa jest rola bursy w życiu młodych ludzi – nie tylko jako miejsce zamieszkania, ale i przestrzeń dla rozwoju, nauki i tworzenia trwałych relacji.


Źródło: Powiat