31-latek z powiatu niżańskiego zatrzymany za kradzież i narkotyki
Mieszkaniec powiatu niżańskiego został zatrzymany za kradzież perfum oraz posiadanie narkotyków. Mężczyzna szarpał się z ochroniarzem, a następnie został ujęty przez policjanta będącego poza służbą.
  1. 31-latek ukradł perfumy ze sklepu.
  2. Szarpanina z ochroniarzem i ucieczka.
  3. Zatrzymanie przez policjanta po służbie.
  4. Odnalezienie narkotyków przy zatrzymanym.

W piątek około południa, w sklepie przy ul. Okulickiego, doszło do incydentu, który zakończył się zatrzymaniem 31-letniego mieszkańca powiatu niżańskiego. Mężczyzna próbował wynieść perfumy o wartości 270 złotych, ukryte w saszetce. Kiedy ochroniarz próbował go zatrzymać, doszło do szarpaniny, po czym sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Na szczęście, całe zajście nie umknęło uwadze przechodzącego obok policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, który mimo że był poza służbą, zareagował natychmiast i zatrzymał uciekiniera. Dzięki jego szybkiej interwencji, mężczyzna został schwytany i przekazany w ręce funkcjonariuszy.

Podczas przeszukania zatrzymanego, policjanci znaleźli przy nim woreczki zawierające białą, skrystalizowaną substancję. Wstępne badania potwierdziły, że była to substancja psychoaktywna - klefedron. W związku z tym, 31-latek usłyszał dwa zarzuty: kradzieży rozbójniczej oraz posiadania narkotyków. Mężczyzna przyznał się do winy.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Obecnie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo w tej sprawie, a mieszkaniec powiatu niżańskiego za swoje czyny odpowie przed sądem.


Wg inf z: KPP w Stalowej Woli