Burze i silne opady deszczu w Stalowej Woli - ostrzeżenie meteorologiczne
Przygotujcie się na burzowy dzień! Dziś od południa do wieczora zapowiadane są intensywne zjawiska atmosferyczne, które mogą wpłynąć na nasze codzienne aktywności. Zachowajcie ostrożność i śledźcie na bieżąco prognozy meteorologiczne.
  1. Burze z bardzo silnymi opadami deszczu.
  2. Porywy wiatru mogą osiągać do 90 km/h.
  3. Miejscami możliwe opady gradu.
  4. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12:00 do 22:00.

Dzisiaj, 29 maja 2024 roku, od godziny 12:00 do 22:00 prognozowane są burze, które mogą przynieść znaczne utrudnienia. Meteorolodzy przewidują bardzo silne opady deszczu, które mogą wynieść od 30 mm do 40 mm. Tego typu warunki mogą spowodować lokalne podtopienia oraz utrudnienia w ruchu drogowym.

Dodatkowo, porywy wiatru mogą osiągać aż 90 km/h, co zwiększa ryzyko uszkodzeń mienia oraz zagrożenie dla pieszych i kierowców. Zaleca się zabezpieczenie wszelkich luźnych przedmiotów na zewnątrz oraz unikanie parkowania samochodów pod drzewami.

Miejscami możliwe są również opady gradu, które mogą dodatkowo skomplikować sytuację. Grad może uszkodzić rośliny, samochody oraz dachy budynków. Warto być przygotowanym na ewentualne straty i podjąć kroki, aby zminimalizować ich skutki.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i śledzenie komunikatów meteorologicznych. Przewidywane zjawiska atmosferyczne mogą być niebezpieczne, dlatego warto być na nie przygotowanym i dostosować swoje plany do panujących warunków.


Źródło: UM Stalowa Wola