Jak nauczyć się kręcić hula hop?

Treningi na siłowni świetnie poprawiają ogólną kondycję i tworzą atmosferę wytężonego wysiłku, co jest idealne dla osób lubiących dźwięk przerzucanego żelastwa. Jednak wiele osób szuka sposobu na jędrne uda, pośladki i płaski brzuch poprzez wprowadzenie do codziennego rozkładu czegoś, co bardziej kojarzy się z zabawą niż z ciężką pracą nad formą i wytrzymałością. Ćwiczenia z hula hop mogą być doskonałym dodatkiem do domowych treningów. Regularne kręcenie kołem pomaga zmniejszyć obwód talii, poprawia kondycję ciała, relaksuje umysł i dodaje energii. Treningi z obręczami, szczególnie z obciążonymi hula-hopami, zyskały popularność w świecie fitness, ponieważ kilka minut dziennie wystarczy, aby stracić centymetry w talii podczas zabawy.

Jak nauczyć się kręcić hula hop?

Ustaw stopy równomiernie i mocno na podłodze, unikając kołysania. Przekaż silne wsparcie od stóp, przez nogi, do podstawy kręgosłupa i aż do czubka głowy. Znajdź neutralną pozycję kręgosłupa, bez zbędnego wyginania i usztywniania, unieś głowę i rozluźnij ramiona. Poczuj, jak nogi cię wspierają, wciskając palce stóp w podłogę. Rozluźnij brzuch i pozwól mu oddychać, a także rozluźnij ramiona i szyję. Utrzymuj ciało napięte i wyprostowane podczas korzystania z obręczy, nie zginając ciała, i oddychaj równomiernie.

Czy hula hop pomaga zrzucić wagę?

Choć dla wielu osób kręcenie kołem może wydawać się jedynie zabawką do nauki egzotycznego tańca brzucha, szybko okazuje się, że to także skuteczny trening fitness. Jeśli pragniesz uzyskać twardszy i bardziej płaski brzuch, wcięcie w talii oraz lepiej wymodelowaną sylwetkę, już po kilku próbach poczujesz, że hula hop może być szybkim i skutecznym sposobem na realizację tych planów. Należy jednak pamiętać, że bez dobrze ułożonego i konsekwentnie realizowanego programu ćwiczeń, osiągnięcie celów sylwetkowych będzie trudne.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar hula hop?

Odpowiedni rozmiar i ciężar obręczy mają duże znaczenie dla szybkości opanowania techniki oraz uzyskiwanych efektów. Dlatego warto poświęcić chwilę na dobranie odpowiedniego modelu. Aby określić rozmiar, należy stanąć przy ścianie i zaznaczyć wysokość swoich bioder. Średnica hula hop powinna być nie mniejsza niż zmierzona długość i może być do 10 cm większa. Można dodać jeszcze kilka centymetrów, jeśli ma się większy obwód talii, jednak postawione na podłodze koło nie powinno przekraczać wysokości pasa. Najlepiej wybrać koło ważące około 1,5 kg. W sklepach dostępne są lżejsze koła gimnastyczne, jednak bardziej polecane są cięższe, ponieważ łatwiej nimi kręcić i szybciej pojawiają się efekty ćwiczeń.