Prognozowane burze i silne opady deszczu od godz. 11:00
W związku z nadchodzącymi burzami, mieszkańcy powinni przygotować się na intensywne opady deszczu, silne wiatry oraz możliwość wystąpienia gradu. Przewidywane warunki atmosferyczne mogą być niebezpieczne, dlatego ważne jest, aby być na bieżąco z prognozami i ostrzeżeniami meteorologicznymi.
  1. Burze przewidywane od godziny 11:00 dnia 03.06.2024 do północy 04.06.2024
  2. Opady deszczu od 20 mm do 35 mm
  3. Wiatr do 75 km/h
  4. Możliwość wystąpienia gradu

Prognozy wskazują, że burze mogą rozpocząć się już o godzinie 11:00 dnia 3 czerwca i potrwają do północy 4 czerwca 2024 roku. W tym czasie mieszkańcy powinni być przygotowani na zmienne i trudne warunki pogodowe.

Przewidywane są intensywne opady deszczu, które miejscami mogą osiągnąć 20 mm, a punktowo nawet do 35 mm. Takie warunki mogą prowadzić do lokalnych podtopień, dlatego warto zabezpieczyć swoje mienie, zwłaszcza w miejscach narażonych na zalanie.

Silne porywy wiatru, osiągające prędkość do 75 km/h, mogą powodować uszkodzenia budynków, łamanie gałęzi drzew oraz utrudnienia w ruchu drogowym. Zaleca się unikanie parkowania pojazdów pod drzewami oraz zabezpieczenie luźnych przedmiotów na posesjach.

Dodatkowo, lokalnie może wystąpić grad, co stanowi dodatkowe zagrożenie dla upraw rolnych oraz pojazdów. Mieszkańcy powinni śledzić aktualne komunikaty meteorologiczne i być przygotowani na szybkie zmiany pogody.

Zachęcamy do zachowania ostrożności i przygotowania się na nadchodzące warunki atmosferyczne. Monitorowanie prognoz pogody oraz stosowanie się do zaleceń służb ratunkowych może pomóc w minimalizacji potencjalnych szkód.


Opierając się na: Urząd Miasta Stalowej Woli