Trzech pijanych wpadło podczas porannej akcji na drogach powiatu stalowowolskiego

Trzech pijanych wpadło podczas porannej akcji na drogach powiatu stalowowolskiego

FOT. Policja Stalowa Wola

394 kierujących skontrolowali policjanci ze Stalowej Woli podczas akcji “Trzeźwy poranek”. Trzech z nich prowadziło po alkoholu, a najwięcej miał 41-letni kierowca Forda zatrzymany w Pysznicy - badanie wykazało u niego 1,4 promila. W Kłyżowie wpadł 39-letni kierowca Fiata, który miał 1,1 promila, a na jednej z dróg policja zatrzymała też nietrzeźwego rowerzystę.

Stalowowolscy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli wyjechali dziś na drogi z przenośnymi urządzeniami do badania trzeźwości. Akcja “Trzeźwy poranek” była prowadzona na terenie całego województwa podkarpackiego i miała jeden cel - wyłapywać z ruchu osoby, które wcześniej piły alkohol, a mimo to zdecydowały się wsiąść za kierownicę albo na rower.

W sumie funkcjonariusze sprawdzili 394 kierujących. W trzech przypadkach wynik badania nie оставił wątpliwości. 41-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, jadący Fordem przez Pysznicę, miał 1,4 promila alkoholu. W Kłyżowie zatrzymano 39-latka kierującego Fiatem, u którego urządzenie wskazało 1,1 promila. Obaj stracili prawo jazdy i odpowiedzą przed sądem.

Policjanci ujawnili także nietrzeźwego rowerzystę. 33-letni mieszkaniec Stalowej Woli miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu i został ukarany mandatem.

“Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację.”

Ten poranny wynik pokazuje, że jedna kontrola może w kilka chwil wyłączyć z ruchu kilku nieodpowiedzialnych uczestników. Policja trafiła dokładnie tam, gdzie trzeba, bo każdy taki kierowca na drodze to realne zagrożenie dla innych.

na podstawie: Policja Stalowa Wola.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Stalowa Wola). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.