Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stalowa Wola

Posiadanie komputera bez funkcji drukowania wiele odbiera mu funkcjonalności i praktyczności. Generowanie różnego rodzaju wydruków przydaje się nie tylko w sprawach czysto biznesowych, lecz także całkowicie domowych. Powstaje jednak pytanie, jaki model drukarki wybrać? Lepsza będzie laserowa, czy może atramentowa?

Wersja drukarki laserowa

Nie da się ukryć, że drukarki laserowe kuszą wielu użytkowników swoimi parametrami. Chodzi tu przede wszystkim o szybkość generowanych wydruków, które są liczone w setkach na minutę. Takiej szybkości nie może osiągnąć żadna, nawet najlepsza drukarka atramentowa.

Niestety drukarki laserowe to także wiele wad. Główną i najważniejszą jest oczywiście cena. Bardzo kosztowne jest samo urządzenie, lecz także toner, przy pomocy którego powstają wydruki. I choć drukarki atramentowa nie drukują z tak dużą szybkością, to jednak stosowany w nich tusz jest o wiele tańszym rozwiązaniem.

Idealna drukarka do domu?

Z powodu bariery ekonomicznej wiele osób zamiast drogiej drukarki laserowej, wybiera tańszy model atramentowy. Koszt takiej drukarki to bardzo często niewiele ponad 100 złotych, a bardzo popularne tusze hp 650 - http://stabildruk.pl/tusz-hp-650/, to zaledwie nieco ponad 40 złotych. Jest to więc różnica kolosalna w porównaniu do drukarek laserowych, które same kosztują nawet do tysiąca złotych, a tonery do nich są w cenach drukarek atramentowych.

Nic zatem dziwnego, że taki model, czyli atramentowy, jest bardzo chętnie kupowanym przez osoby prywatne do domów. Dzięki temu, że kosztują one niewiele, są w stanie sobie pozwolić na taką drukarkę praktycznie wszyscy. Nie muszą oni także mieć zapewnionych ogromnych szybkości drukowania, ponieważ w domowych warunkach taki parametr zwyczajnie nie jest potrzebny.

Podsumowanie

Podsumowując zagadnienie wyboru drukarki pomiędzy modelem laserowym a atramentowym, jak na dłoni widać, dla kogo oba te rozwiązania są adresowane.

Drukarka laserowa to przede wszystkim biznes i przedsiębiorstwa, w których generowanych jest dziennie wiele set wydruków. Liczy się w tym wypadku to, jak szybko one będą powstawały, oraz na jak długo starczać będzie używany w nich toner. Każdy przestój takiej drukarki to potencjalne koszta i straty dla firmy.

Drukarka atramentowa to natomiast idealny wybór dla osób korzystających z takiej maszyny w domu. W warunkach, w których nie liczy się czas, a ekonomiczność. Tania drukarka i stosunkowo niedrogie tusze to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto drukuje okazyjnie i nie potrzebuje szybkości. Wybór zatem dla takiej osoby jest logiczny.