Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stalowa Wola

Na co zwrócić uwagę przy zakupie komputera do domu?

Komputer stacjonarny to urządzenie idealne pod wieloma względami zarówno dla rozrywki, jak i pracy. Posiadając konkretne wymagania nie jest łatwo zakupić komputer wyposażony w odpowiednie komponenty, które zagwarantują nam, że nasza ulubiona gra będzie działać płynnie, a wykonywanie skomplikowanej pracy nie będzie okupione długim oczekiwaniem na rezultaty. Poszukując sprzętu komputerowego warto zajrzeć do sklepu ole ole, gdzie znajdziemy gotowe zestawy, które sprawdzą się do różnych celów.

Procesor

Ważnym elementem każdego komputera i właściwie jego sercem jest procesor. To on odpowiada na wszelkiego rodzaju operacje matematyczne i pozwala cieszyć się wysoką wydajnością całej jednostki komputerowej. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy przywiązywać ogromną wagę do szybkości procesora jeśli nie mamy dużych oczekiwań względem komputera. Do użytku związanego z pracą, oglądaniem filmów i przeglądaniem internetu wystarczy tani i sprawdzony procesor, taki jak na przykład Intel Core i5. Jeśli jednak mamy konkretne wymagania, pracujemy nad grafiką i jej przetwarzaniem lub po prostu potrzebujemy dużej wydajności do gier to warto rozejrzeć się za procesorem Intel Core i7 lub podobnym.

Karta graficzna

Wybór karty graficznej może przysporzyć sporego kłopotu osobom, którym zależy na jak największej wydajności w grach. Pozostałe osoby nie muszą przywiązać aż tak dużej wagi do wyboru karty graficznej.

Ilość pamięci RAM

Standardem są komputery o wielkości pamięci sięgającej 8 GB. Zdarzają się jednostki komputerowe, które posiadają minimum 4 GB pamięci RAM. Pamięć tego typu przydaje się jeśli jednocześnie pracujemy na wielu aplikacjach lub po prostu korzystamy z bardziej zaawansowanych i wymagających gier.

Dysk twardy

W nowoczesnych komputerach spotkamy się z dyskiem SSD, który jest to dysk nowszej generacji niż wciąż popularne, ale trochę przestarzałe rozwiązania w postaci dysków HDD. Dyski HDD są tańsze, ale wolniejsze. Nadają się idealnie do przechowywania dużej ilości danych. Jeśli jednak chcemy osiągnąć najlepszą wydajność to powinniśmy rozejrzeć się za komputerem, który będzie posiadał chociaż jeden z dysków w technologii SSD. Najlepiej jeśli na takim dysku będzie zainstalowany system operacyjny.

Wygląd obudowy

Nie można zapomnieć na koniec o kwestii obudowy w której znajdą się wszystkie komponenty naszego komputera. W ofercie sklepów znajdziemy konfiguracje z obudowami typu Tower, które mogą być w pełni zasłonięte lub posiadać przezroczyste okno. Znajdziemy także nietypowe kształty, które mogą przypominać na przykład piramidę.