Prawie 2 000 kibiców w biało-czerwonych barwach dopingowało kadrę narodową kobiet w piłkę nożną podczas meczu rozegranego 1 grudnia 2023 roku na stadionie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Reprezentacja Polski po bramce Adriany Achcińskiej wygrała z Ukrainą 1:0, w meczu 5. kolejki grupy C UEFA Ligi Narodów Kobiet dywizji B. Taki wynik oznacza, że biało-czerwone zapewniły sobie awans do dywizji A i kolejnej fazy eliminacji mistrzostw Europy 2024.

– Myślę też, że pierwsza połowa była troszeczkę inna, bo jednak Ukrainki skupiły się głównie na obronie własnej bramki. Z całego przebiegu meczu można być zadowolonym. Chcieliśmy mieć go pod pełną kontrolą i dominować w każdym fragmencie gry. Myślę, że udało się nam to zrealizować. Kluczem była cierpliwość w grze. Po pięciu przystankach mamy wymarzony awans i chcemy jak najlepiej grać w Dywizji A – mówiła po piątkowym meczu w Stalowej Woli Nina Patalon, selekcjonerka reprezentacji Polski kobiet.

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli po raz kolejny z powodzeniem gościło mecz tak wysokiej rangi. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, profesjonalnie przygotowana płyta boiska oraz bogate zaplecze gospodarczo-techniczne było doceniane przez obie ekipy, kibiców i obserwatorów UEFA.

Występy reprezentacji Polski kobiet w Dywizji B Ligi Narodów zakończą się meczem z reprezentacją Grecji.

Ukraina – Polska 0:1 (0:1) Bramka: Adriana Achcińska 10.

Ukraina: Keliushyk – Petryk, Andrukhiv (76. Kozlova), Semkiv (61. Hiryn), Basanska, Pantsulaya, Shmatko, Apanaschenko, Korsun, Kravchuk (61. Hlushchenko), Khimich.

Trener Volodymyr Pyatenko.

Polska: Szemik – Woś, Zieniewicz, Matysik, Pawollek, Wiankowska, Achcińska (57. Jedlińska), Lefeld (81. Wróbel), Grabowska (86. Adamek), Kamczyk, Pajor.

Trener Nina Patalon.