Szkolenie wojskowe nad Stalową Wolą: Spodziewaj się śmigłowców!
Mieszkańcy Stalowej Woli, przygotujcie się na niecodzienny widok w nadchodzących dniach! W ramach szkolenia wojskowego, nasze niebo będzie przecinać śmigłowiec, wykonując przeloty na niskościach. To wyjątkowa okazja, aby z bliska obserwować działania żołnierzy Jednostki Wojskowej AGAT, zwiększając jednocześnie naszą świadomość na temat obronności kraju.
  1. Od 4 do 7 marca 2024 roku odbędzie się szkolenie żołnierzy z Jednostki Wojskowej AGAT.
  2. W trakcie szkolenia przewidziane są przeloty śmigłowca na niskich wysokościach w obrębie Stalowej Woli.
  3. Informacje te zostały podane do publicznej wiadomości przez dowódcę Jednostki Wojskowej nr 3940.

W pierwszym tygodniu marca, mieszkańcy Stalowej Woli będą świadkami niezwykłego treningu, podczas którego żołnierze Jednostki Wojskowej AGAT będą doskonalić swoje umiejętności w obszarze administracyjnym naszego miasta. Wzmożona aktywność w przestworzach z pewnością przyciągnie wzrok wielu mieszkańców i stanie się tematem rozmów.

Zaangażowanie śmigłowców w szkolenia wojskowe to nie tylko demonstracja siły i gotowości obronnej, ale także istotny element przygotowań żołnierzy do działania w różnych, często nieprzewidywalnych warunkach. Z tego względu, obecność maszyn latających nad miastem powinna być odbierana z należytym szacunkiem i zrozumieniem dla potrzeb sił zbrojnych.

W trosce o bezpieczeństwo i dobre informowanie społeczności, dowódca Jednostki Wojskowej nr 3940 zdecydował się poinformować mieszkańców o planowanych działaniach. Taka transparentność jest kluczowa w budowaniu zaufania między wojskiem a cywilami oraz zapewnia, że wszyscy są przygotowani na ewentualne niedogodności związane z niskimi przelotami.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zachowania spokoju i cierpliwości w tych dniach. Przeloty śmigłowców, choć mogą być zaskoczeniem, są częścią ważnego szkolenia, które wzmacnia bezpieczeństwo naszego kraju. To także unikalna okazja do obserwacji zaawansowanych maszyn wojskowych w akcji, co z pewnością będzie niezwykłym widokiem dla wielu.


Wg inf z: Urząd Miasta Stalowej Woli