Mężczyźni ukradli piłę wartą 2500 zł – grozi im 5 lat więzienia
Dwóch mieszkańców Stalowej Woli zostało oskarżonych o kradzież spalinowej piły do cięcia asfaltu. Wartość narzędzia oszacowano na 2500 złotych. Mężczyźni, którym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, teraz staną przed sądem.

Kradzież na ulicy Wolności

Pod koniec kwietnia, dyżurny stalowowolskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży spalinowej piły do cięcia asfaltu. Narzędzie zostało skradzione z podnośnika pojazdu zaparkowanego przy ul. Wolności. Wartość piły wyceniono na 2500 złotych. Narzędzie należało do ekipy remontującej drogę, co dodatkowo utrudniło prace remontowe.

Świadkowie i monitoring kluczowymi elementami śledztwa

Na miejsce kradzieży został skierowany policyjny patrol. Dzięki zeznaniom świadka, który zauważył dwóch mężczyzn oddalających się w kierunku bloków, z których jeden niósł piłę, policjanci uzyskali cenne informacje. Monitoring z okolicznych budynków również dostarczył kluczowych dowodów. Dzięki nagraniom, funkcjonariusze mogli zapoznać się z wizerunkami sprawców, co znacznie przyspieszyło śledztwo.

Zatrzymania i przyznanie się do winy

Kilka dni po kradzieży, 43-letni mieszkaniec Stalowej Woli został zatrzymany przez policję. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i wskazał swojego wspólnika. 34-letni mężczyzna, również mieszkaniec Stalowej Woli, został zatrzymany w minioną środę i także usłyszał zarzut kradzieży.

Okoliczności kradzieży

Śledztwo wykazało, że w dniu kradzieży obaj mężczyźni spożywali alkohol. Widząc piłę pozostawioną bez nadzoru na podnośniku, postanowili ją ukraść. 34-latek pełnił rolę obserwatora, podczas gdy 43-latek ściągnął piłę z podnośnika. Następnie obaj oddalili się z miejsca zdarzenia.

Odzyskanie skradzionego mienia

Dzięki skutecznym działaniom policji, skradziona piła została odzyskana i zwrócona właścicielowi. Teraz sprawa trafi do sądu, a mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


Według informacji z: KPP w Stalowej Woli