Policjanci edukują dzieci i młodzież na obozach w powiecie
Wakacje to czas beztroski, ale także okres, w którym nie można zapominać o bezpieczeństwie. Policjanci z naszego powiatu po raz kolejny przypominają o zasadach, które mogą uratować życie. Liczne spotkania z dziećmi i młodzieżą mają na celu uświadomienie, jak ważne jest odpowiednie zachowanie w różnych sytuacjach.

Spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą na terenie powiatu

Funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej nie ustają w wysiłkach, by edukować najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Odwiedzają obozy, kolonie, a także świetlice, takie jak "Tęcza" i "Promyczek". W ostatnich dniach spotkali się również z harcerzami przebywającymi na obozie w Zaklikowie. Każde takie spotkanie to okazja do przypomnienia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Podczas tych wizyt, policjanci poruszają różnorodne tematy związane z bezpiecznym spędzaniem czasu wolnego. Zwracają uwagę na zagrożenia, które mogą pojawić się podczas wakacji nad wodą, w górach czy nawet w miejscu zamieszkania. Ważnym punktem każdego spotkania jest także kwestia bezpiecznego poruszania się po drogach, zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.

Bezpieczeństwo na drogach i w przestrzeni publicznej

Wakacje to czas, w którym wiele dzieci korzysta z rowerów, rolek, deskorolek czy hulajnóg. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Podkreślają, jak ważne jest noszenie kasków i ochraniaczy, a także poruszanie się po wyznaczonych ścieżkach rowerowych.

Spotkania z funkcjonariuszami to także okazja do przypomnienia o zasadach bezpiecznego korzystania z przestrzeni publicznej. Policjanci uczulają dzieci na to, by nie nawiązywały kontaktu z nieznajomymi i zawsze informowały rodziców o swoim miejscu pobytu.

Kontrole miejsc wypoczynku i zbiorników wodnych

Wysokie temperatury sprawiają, że wiele osób szuka ochłody nad wodą. Policjanci z naszego powiatu kontrolują niestrzeżone zbiorniki wodne, aby zapobiec kąpielom w miejscach zabronionych. Współpracują także z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, przeprowadzając kontrole miejsc wypoczynku. Tego typu działania mają na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym.

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, funkcjonariusze promują również konkurs „Artystyczny przeWodnik”. To świetna okazja dla dzieci i młodzieży, by w kreatywny sposób przedstawić swoje spojrzenie na temat bezpieczeństwa nad wodą.

Wakacje bezpieczne i pełne radości

Dzięki staraniom policjantów, dzieci i młodzież z naszego powiatu mogą cieszyć się wakacjami, mając jednocześnie świadomość, jak ważne jest dbanie o swoje bezpieczeństwo. Spotkania edukacyjne, kontrole miejsc wypoczynku oraz akcje informacyjne to działania, które mają na celu zapewnienie spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.

Niech te wakacje będą pełne radości i niezapomnianych chwil, ale też świadomego i odpowiedzialnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa. Każdy z nas może przyczynić się do tego, by ten czas był nie tylko beztroski, ale przede wszystkim bezpieczny.


Na podst. Policja Stalowa Wola