Dobrze dobrane elementy wyposażenia kuchni powinny tworzyć jedną, spójną całość razem z materiałami użytymi do wykończenia ścian i podłóg. Wielu z nas często nie ma pojęcia na co się zdecydować. Inspiracje czerpiemy z wielu źródeł jak telewizja, internet, a nawet wizyt u rodziny czy sąsiadów, którzy również zdecydowali się nieco odświeżyć swoją kuchnię.

Niekwestionowanie najczęściej wybieranym materiałem do pokrycia podłóg są płytki ceramiczne, które doskonale znoszą wszelkie obciążenia związane z codzienną eksploatacją. Podobnie postępujemy wybierając rodzaj pokrycia wolnej przestrzeni między blatem a wiszącymi szafkami kuchennymi. Jednak w ostatnim czasie zapanował trend na szkło hartowane do kuchni, które świetnie zastępuje standardowe kafelki czy płytki.

Szkło ozdobne do kuchni – zalety

Wybór paneli szklanych do kuchni w miejsce typowych dla polskiego domu płytek ceramicznych potrafi diametralnie odmienić wygląd naszej kuchni. Elegancka, nieskazitelna powierzchnia paneli pozwala na subtelne dopełnienie każdej kuchni, zarówno tej w bardziej nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym stylu. Szklana tafla doskonale wpływa nie tylko na charakter naszego wnętrza, ale również na jego rozmiar. Nasza percepcja jasnych, odbijających światło powierzchni pozytywnie oddziałuje na ogólny odbiór małego pomieszczenia, które dzięki szklanej szybie wydaje się optycznie większe.

Od strony bardziej technicznej, należy bliżej przyjrzeć się płytkom szklanym do kuchni wykonanym ze szkła hartowanego, które zagościło w naszych domach na dobre. Szkło hartowane uzyskuje się przy użyciu specjalnych technologii, które wpływają na jego zdecydowanie większą wytrzymałość od tej, którą prezentuje zwykłe, niczym niewzmocnione szkło. Kuchnia, a dokładniej strefa blatu roboczego i kuchenki gazowej jest najbardziej narażona na działanie czynników szkodliwych, dlatego też ściana kuchenna powinna być odpowiednio zabezpieczona. Szkło dekoracyjne hartowane doskonale spełnia swoje zadanie. Doskonale chroni oryginalną warstwę tynku, a jego wygląd nie pozostawia nic do zarzucenia.

Szkło do kuchni – alternatywa dla płytek ceramicznych

Należy nie zapomnieć o najważniejszej rzeczy związanej z wyborem panelu szklanego do kuchni, a mianowicie jego wymiarami. Przed zakupem szyby powinniśmy dokładnie zmierzyć długość i szerokość ściany, którą chcemy pokryć szkłem. Wiele firm produkujących szkło dekoracyjne do kuchni proponuje usługi obejmujące również zmierzenie naszej ściany.

Szkło hartowane do kuchni - wzory

Jeśli jesteśmy zdeterminowani do zakupu szkła na ścianę w kuchni, powinniśmy się zająć nie tylko stroną techniczną, ale również estetyczną. Czego zatem oczekiwać od szyby kuchennej? Przede wszystkim kompatybilności z pozostałą częścią wyposażenia naszej kuchni. Odpowiednia tekstura, kolor i wzór to podstawa harmonijnej aranżacji naszej kuchni. Producenci oferują zarówno klasyczne, jak i bardziej odważne warianty szyb, które z łatwością dopasujemy do kuchni w naszym mieszkaniu. Panele szklane do kuchni przezroczyste lub matowe to coś, czego nie może zabraknąć w każdej kuchni o minimalistycznym wyglądzie. Do prostego wystroju wnętrza dobrze sprawdzi się również szkło do kuchni z grafiką imitującą martwą naturę, co może tchnąć nieco świeżego powiewu w pospolite pomieszczenia. Miłośnicy kolorowych wykończeń, którzy jednak nie są przekonani do nadruków z pewnością zadowolą się panelem szklanym do kuchni lakierowanym, który dzięki specjalnej technice pokrycia szkła zatrzymuje swój intensywny pigment przez wiele lat.