Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stalowa Wola

Czy istnieje skuteczny sposób na zwalczanie prusaków? Sprawdźmy!

Prusaki to owady, których obecność w domu wymaga natychmiastowej interwencji. Niemal bez końca można wymieniać groźne choroby, które przenoszą te owady. Warto zauważyć, że należą one do tej samej rodziny owadów co karaluchy – do karaczanów. Jak skutecznie pozbyć się tych szkodników?

Skuteczny sposób na prusaki istnieje!

Wiele osób toczy skazaną na porażkę walkę z prusakami przy użyciu domowych metod. Czasami nawet udaje się wytępić sporą część karaczanów, jednak po pewnym czasie problem powraca. Tylko profesjonalne metody umożliwiają likwidację insektów raz na zawsze. Całe szczęście istnieje skuteczny sposób na prusaki. Mało tego, skutecznych metod ich zwalczania jest co najmniej kilka.

Bez wątpienia warto zostawić walkę z insektami zawodowcom. Takie firmy posiadają cały niezbędny sprzęt, jaki będzie potrzebny, by szybko pozbyć się niechcianych lokatorów. Niektórych z używanych przez profesjonalistów środków nawet nie można kupić samodzielnie.

Ich użytkowanie możliwe jest tylko przez podmioty dysponujące odpowiednim certyfikatem. Certyfikat na skuteczne zwalczanie karaluchów oraz tępienie prusaków posiada choćby Stander - https://www.stander.pl/uslugi/skuteczne-sposoby-na-zwalczenie-karaluchow-prusakow-i-karaczanow/. Zajmuje się ona zwalczaniem prusaków, wykorzystując kilka różnych metod o wysokim stopniu skuteczności.

Bezpieczne zwalczanie karaluchów w domu

Obecnie najpopularniejszą metodą zwalczania tych insektów jest żelowanie. Wynika to z tego, że metoda ta jest nie tylko bardzo skuteczna, ale też w pełni bezpieczna dla ludzi. Co więcej, jej stosowanie jest komfortowe. Nie wymaga bowiem opuszczania mieszkania przez domowników.

Żelowanie polega na rozłożeniu w domu specjalistycznego preparatu. Zawiera on substancję wabiącą karaczany oraz środek aktywny, która je neutralizuje. Tym samym prusaki i karaluchy same pobierają żel, a następnie zanoszą go do swojego gniazda. Tam pożerają go pozostałe osobniki i w ten sposób dochodzi do szybkiej likwidacji całej populacji.

Alternatywne sposoby zwalczania prusaków

Istnieje wiele sposobów zwalczania tych insektów. Usuwanie prusaków może odbywać się również poprzez zastosowanie oprysków: szczegółowego i drobnokroplistego. Ten pierwszy polega na spryskaniu cieczą miejsc występowania karaczanów. Ciecz zawiera substancję czynną, która neutralizuje owady. Natomiast oprysk drobnokroplisty polega na wytworzeniu mgły. To w niej znajduje się substancja czynna.

Obie metody są bardzo skuteczne, jednak mają pewne ograniczenia. Przede wszystkim, substancje czynne zawarte w oprysku mogą być szkodliwe dla człowieka. O ile w przypadku zastosowania żelu nie mamy z nią bezpośredniego kontaktu, o tyle oprysk niestety nas na to naraża.

Zanim fachowcy rozpoczną oprysk lokalu, wszyscy ludzie powinni go opuścić. Nie można zapomnieć również o wyniesieniu z obiektu zwierząt i roślin, ponieważ dla nich także oprysk może być groźny. Jest to jedna z przyczyn, dla których metoda opryskowa szczególnie dobrze sprawdza się w przestrzeniach komercyjnych, które można spryskać na przykład w nocy, bez obawy o to, że ktoś będzie się tam znajdował.