Gotowanie zimą nie musi być nudne” – potwierdzili kucharze podczas zimowych warsztatów kulinarnych, na które po raz kolejny zaprosił Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. W minioną sobotę 4 lutego, w hali owocowo-warzywnej „Zieleniak” potrawy przyrządzili edukatorzy kulinarni z „Zabawa w gotowanie”.

Współczesna polska kuchnia prezentuje bardzo wiele ciekawych przepisów, które doskonale sprawdzają się zimową porą. Kucharze zaproponowali rozgrzewającą zupę z czerwonej soczewicy i ostrych papryczek chili, która według degustatorów była bardzo smacznym i trafionym daniem w sobotni, mroźny poranek. Poza zupą serwowano kanapki z pastami, domowe tortille i ciasteczka owsiane. Na deser zaproponowano gorącą czekoladę daktylową. Swój czas „Zabawy w gotowanie” miały także dzieci, które pod okiem edukatorów kulinarnych przyrządziły trufle daktylowo-owsiane.

Wszyscy odwiedzający mogli spróbować przyrządzonych potraw oraz skorzystać z przygotowanych ulotek z nowatorskimi przepisami.

Hala owocowo-warzywna „Zieleniak” to miejsce cyklicznych wydarzeń kulinarnych. Na co dzień można tam kupić zdrową żywność: owoce, warzywa, świeże ryby, mięso, jaja i sery.