27 października 2023 roku wybrano Wykonawcę rozbudowy i przebudowy drogi gminnej nr G100 997R – Al. Jana Pawła II – ul. Osiedlowa w Stalowej Woli. Prace na kwotę 29 994 235,04 zł wykona firma STRABAG Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków.

Środki rządowe, które Miasto Stalowa Wola otrzymało na modernizację ulicy osiedlowej, wewnętrznej ulicy Jana Pawła II, pozwoliły szybko rozpocząć realizację tego długo oczekiwanego zadania. Generalny remont, który za chwilę się rozpocznie, to nie tylko przełomowa zmiana na nowoczesne i bezpieczne drogi i chodniki, nowe nasadzenia drzew i krzewów, czy energooszczędne oświetlenie – elementy widoczne, ale także gruntowna przebudowa i modernizacja newralgicznej „tkanki” miasta, czyli sieci wodociągowe, kanalizacyjne i grzewcze, które są najbardziej kosztowne, pracochłonne, ale też niezbędne przy tak kompleksowej rewitalizacji – powiedział Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. 

Zadanie obejmie przebudowę całej ulicy osiedlowej Jana Pawła II na Pławie na odcinku 1434 metrów, sięgającym od wjazdu ul. Poniatowskiego i KEN przy nowym żłobko-przedszkolu do Centrum 4 i wyjazdu do Jana Pawła II oraz dalej do wyjazdu przy Bazylice do Popiełuszki i ronda przy Lidlu na ul. Poniatowskiego. To olbrzymie zadanie obejmie przebudowę wszystkich sieci podziemnych, nowe miejsca parkingowe, chodniki, nowe nasadzenia oraz energooszczędne oświetlenie ledowe. Cała wartość zadania szacowana jest na ponad 23,5 mln zł, a otrzymana dotacja rządowa wynosi ponad 13,5 mln zł.

Wykonawca będzie miał 41 tygodni od dnia podpisania umowy na wykonanie prac.