Stalowa Wola z nowym schroniskiem dla zwierząt - firma
Nowy dom dla bezdomnych zwierząt w Stalowej Woli coraz bliżej – rusza budowa schroniska. Inwestycja, która przywraca wiarę w ludzką empatię i odpowiedzialność za naszych mniejszych braci, nabiera realnych kształtów. Przedsiębiorstwo Budowlane „NOWBUD” podejmuje się realizacji projektu, obiecując azyl dla potrzebujących zwierząt.
  1. 29 lutego 2024 roku ogłoszono, że Przedsiębiorstwo Budowlane „NOWBUD” z Sandomierza jest wykonawcą nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Stalowej Woli.
  2. Projekt, o wartości 2 589 753,33 zł, obejmuje kompleksową budowę obiektu zapewniającego schronienie dla zwierząt.
  3. Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, podkreśla znaczenie schroniska jako miejsca pełnego miłości i profesjonalizmu dla opieki nad zwierzętami.
  4. Zakres prac budowlanych to m.in. budowa budynku schroniska, przyłącza wodociągowego i elektrycznego, systemu kanalizacji oraz zbiorników na deszczówkę.
  5. Planowane jest również utworzenie 30 kojców dla psów, wybiegu, oświetlenia terenu, utwardzenia z kostki betonowej oraz ogrodzenia.
  6. Wymiary budynku to długość ponad 21 m, szerokość 11 m i wysokość 5 m, co daje powierzchnię zabudowy 179,35 m2 i kubaturę 848,50 m3.

W Stalowej Woli materializuje się projekt, który stanowi wyraz głębokiej troski o dobrostan zwierząt i potrzebę zapewnienia im bezpiecznego schronienia. Przedsięwzięcie realizowane przez Przedsiębiorstwo Budowlane „NOWBUD” z Sandomierza, za kwotę blisko 2,6 mln zł, przekształci marzenia o profesjonalnym azylu dla bezdomnych psów i kotów w rzeczywistość.

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, podkreślił w swoim wystąpieniu, jak ważne jest stworzenie miejsca, które nie tylko zapewni schronienie zwierzętom, ale również stanie się przestrzenią, gdzie ludzie o wielkich sercach mogą poświęcać się opiece nad nimi. Chcemy, aby jak najszybciej osoby, które kochają zwierzęta i chcą się poświęcać tej działalności mogły mieć profesjonalne narzędzie do tego działania. Nasi czworonożni przyjaciele znajdą w nowym schronisku najlepszą z możliwych namiastkę domu i ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi obecni każdego dnia – mówił prezydent.

Projekt zakłada nie tylko budowę budynku schroniska, ale także kompleksowe przygotowanie terenu, w tym instalacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obiektu. W planach jest utworzenie 30 kojców dla psów, wybiegu, jak również systemu oświetlenia i ogrodzenia, co zapewni zwierzętom bezpieczeństwo i komfort.

Zaangażowanie w budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Stalowej Woli to krok w kierunku budowania społeczeństwa, które nie tylko rozumie, ale również praktykuje odpowiedzialność za swoich mniejszych braci. Inicjatywa ta jest dowodem na to, że empatia i zrozumienie potrzeb zwierząt są w naszej wspólnocie wartościami, które przybierają namacalne formy.


UM Stalowa Wola