Ponad 3 promile i wypadek w rowie - 53-latka z powiatu stalowowolskiego przed sądem
Niebezpieczna jazda zakończona w rowie: 53-latka z powiatu stalowowolskiego stanie przed sądem
  • 53-letnia kobieta z powiatu stalowowolskiego, będąca pod wpływem alkoholu, spowodowała wypadek drogowy.
  • Kierując fiatem, straciła kontrolę nad pojazdem i wjechała do rowu.
  • Badanie wykazało, że miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
  • Została przewieziona do szpitala na badania, które nie wykazały potrzeby hospitalizacji, a następnie trafiła do aresztu.
  • Jej prawo jazdy zostało zatrzymane przez policję.
  • Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi jej do 3 lat więzienia oraz inne sankcje prawne.

Wczorajszego wieczoru, po godzinie 20:00, w Kotowej Woli doszło do zdarzenia drogowego, które wstrząsnęło lokalną społecznością. Pewna 53-letnia kobieta, mieszkaniec naszego powiatu, postanowiła wsiąść za kółko po spożyciu znacznej ilości alkoholu. Ten nieodpowiedzialny czyn doprowadził do utraty kontroli nad pojazdem i w efekcie wylądowania w przydrożnym rowie.

Na miejsce niebawem przybyli policjanci, którzy szybko ocenili sytuację. Od kobiety wyczuwalny był silny zapach alkoholu, co skłoniło funkcjonariuszy do przeprowadzenia badania alkomatem. Wyniki nie pozostawiły żadnych wątpliwości - w jej organizmie znajdowało się ponad 3 promile alkoholu, co jest wartością znacznie przekraczającą dopuszczalne normy.

Choć zdarzenie to nie doprowadziło do poważniejszych konsekwencji zdrowotnych dla kierującej, to jednak stanowi ono przestrogę dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kobieta została zatrzymana i jej czyn będzie miał poważne konsekwencje prawne, w tym możliwość otrzymania kary pozbawienia wolności do 3 lat.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie rozsądku i odpowiedzialności za kierownicą. Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie nie tylko dla samego kierowcy, ale także dla innych użytkowników dróg.


KPP w Stalowej Woli