Ostrzeżenie meteorologiczne: Silne opady deszczu i burze dziś w Stalowej Woli
W związku z nadchodzącym załamaniem pogody, mieszkańcy powinni przygotować się na intensywne opady deszczu i burze. Prognozy wskazują na znaczne ilości opadów oraz silne wiatry, które mogą powodować lokalne utrudnienia.
  1. Prognozowane intensywne opady deszczu.
  2. Burze z porywami wiatru do 70 km/h.
  3. Możliwość wystąpienia gradu.
  4. Ostrzeżenie obowiązuje przez cały dzień 4 czerwca 2024 r.

Od północy 4 czerwca 2024 roku aż do godziny 22:00 tego samego dnia, meteorolodzy przewidują intensywne opady deszczu. Przewidywana ilość opadów wynosi od 60 mm do 80 mm, a miejscami może sięgnąć nawet 90 mm. Taka ilość deszczu może powodować lokalne podtopienia, dlatego zaleca się zabezpieczenie posesji i unikanie podróży, jeśli nie są one konieczne.

Opady deszczu będą miały zmienne natężenie – od umiarkowanego do silnego. Warto zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia burz, którym będą towarzyszyć porywy wiatru osiągające prędkość do 70 km/h. W niektórych miejscach może również wystąpić grad, co dodatkowo zwiększa ryzyko uszkodzeń mienia.

W związku z prognozowanym załamaniem pogody, mieszkańcy powinni być przygotowani na ewentualne zakłócenia w dostawie prądu oraz utrudnienia w ruchu drogowym. Warto również zabezpieczyć przedmioty znajdujące się na balkonach oraz w ogrodach, aby uniknąć ich uszkodzenia lub przemieszczenia przez silny wiatr.

Zaleca się śledzenie aktualnych komunikatów meteorologicznych oraz stosowanie się do zaleceń służb ratunkowych. Bądźcie czujni i dbajcie o swoje bezpieczeństwo!


Na podst. UM Stalowa Wola