Silne burze i grad: ostrzeżenie meteorologiczne dla miasta
Uwaga mieszkańcy! Zbliża się groźna burza, która może przynieść intensywne opady deszczu i silne porywy wiatru. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
  1. Burze z intensywnymi opadami deszczu i wiatrem.
  2. Opady deszczu od 35 mm do 55 mm.
  3. Porywy wiatru do 90 km/h.
  4. Możliwe wystąpienie gradu.

W dniu 10 czerwca 2024 roku, od godziny 10:00 do 2:00 następnego dnia, prognozowane są burze, które mogą przynieść intensywne opady deszczu oraz silne porywy wiatru. Miejscami mogą wystąpić opady od 35 mm do 55 mm, co może prowadzić do lokalnych podtopień.

Silne wiatry, osiągające prędkość do 90 km/h, mogą stanowić zagrożenie dla mienia i zdrowia. Zaleca się zabezpieczenie wszelkich luźnych przedmiotów na balkonach oraz w ogrodach, aby uniknąć szkód.

Dodatkowo, lokalnie mogą pojawić się opady gradu, które mogą uszkodzić rośliny oraz pojazdy. W miarę możliwości, warto schować samochody do garaży lub pod zadaszenia.

W związku z tymi prognozami, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Warto śledzić komunikaty meteorologiczne oraz unikać wychodzenia z domu, jeśli nie jest to konieczne. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Ostrzeżenie meteorologiczne zostało wydane w celu przygotowania mieszkańców na możliwe trudne warunki atmosferyczne. Dbajmy o siebie i swoich bliskich.


Na podstawie: Urząd Miasta