Policjanci edukują o bezpieczeństwie na piknikach w powiecie
W miniony weekend mieszkańcy naszego powiatu mieli okazję uczestniczyć w trzech wyjątkowych piknikach, podczas których stalowowolscy policjanci aktywnie włączali się w działania profilaktyczne. Spotkania te nie tylko dostarczyły rozrywki, ale przede wszystkim edukowały najmłodszych i ich rodziny na temat bezpieczeństwa.
  1. Policjanci uczestniczyli w trzech piknikach w powiecie.
  2. Wydarzenia miały miejsce w piątek, sobotę i niedzielę.
  3. Dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów oraz zasadami bezpieczeństwa.
  4. Uczestnicy otrzymali odblaskowe upominki.

W piątek, na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, policjanci pojawili się na „Osiedlowym Dniu Dziecka” na osiedlu Energetyków. Była to okazja do wspólnej zabawy oraz edukacji najmłodszych uczestników. Dzieci miały możliwość usiąść za kierownicą radiowozu i wziąć udział w konkursach związanych z bezpieczeństwem.

W sobotę z kolei, mundurowi ustawili swoje stanowisko podczas „Jarmarku Młodego Przedsiębiorcy”, zorganizowanego przez miejskie władze. Tego dnia policjanci kontynuowali swoje działania profilaktyczne, zapewniając mieszkańcom możliwość bliższego poznania pracy policji i zasad, które pomagają w codziennym życiu bezpiecznie funkcjonować.

Na zakończenie weekendu, w niedzielę, odbył się piknik w miejscowości Turbia, na który funkcjonariusze zostali zaproszeni przez miejscowy Zespół Szkół. Podczas tego wydarzenia rodziny mogły spędzić czas z policjantami, którzy poprzez zabawy i konkursy przypominali zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Uczestnicy pikniku otrzymali również drobne upominki, takie jak opaski i kamizelki odblaskowe, które zwiększają widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli podkreślają, że takie inicjatywy są niezwykle ważne. Dzięki nim mogą nawiązać bezpośredni kontakt z mieszkańcami, zwłaszcza z dziećmi, i przekazać im wiedzę, która może uratować życie. „Tego typu spotkania pozwalają nam lepiej zrozumieć potrzeby lokalnej społeczności i skuteczniej działać na rzecz jej bezpieczeństwa” - mówią funkcjonariusze.

Warto zaznaczyć, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Policjanci planują uczestniczyć w kolejnych wydarzeniach, aby wciąż przypominać, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Dzięki takim inicjatywom, mieszkańcy powiatu mogą czuć się bardziej świadomi i bezpieczni w swoim otoczeniu.


Źródło: Policja Stalowa Wola