Miasto Stalowa Wola w niedzielę 28 maja 2023 roku było gospodarzem „Festiwalu KGW Polska od Kuchni” oraz koncertu Telewizji Polskiej „Roztańczona Polska.”

Festiwal KGW w Stalowej Woli, który był kwalifikacją najlepiej ocenionych Kół Gospodyń Wiejskich z naszego regionu do festiwalu finałowego, wzbudzał spore emocje nie tylko w rywalizujących ze sobą Kołach, ale także w kibicach głosujących na swoich faworytów. Na zwycięskie koła czekały wartościowe nagrody. Równocześnie odbywały się pokazy i warsztaty kulinarne prowadzone przez znanych szefów kuchni, w trakcie których poznaliśmy najlepsze przepisy i najciekawsze tajniki kulinarne ulubionych mistrzów gotowania. Każdy uczestnik pokazu otrzymał porcję przygotowanego dania, aby sam mógł ocenić jego walory smakowe. Prowadzone były różnorodne warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów w specjalnie wydzielonych strefach. Jarmark produktów regionalnych, pozwolił zaopatrzyć się w świeże, pachnące, sezonowe warzywa i owoce, wysokiej jakości wyroby spożywcze lokalnych producentów oraz piękne rękodzieła regionalnych rzemieślników. Było bardzo kolorowo i smacznie.

– Sukces Festiwali Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni” potwierdza wielkie zainteresowanie publiczności w Stalowej Woli, która tak licznie gromadzi się przy stoiskach Kół, bardzo chętnie bierze udział w pokazach kulinarnych oraz smakuje przygotowanych dań. Pokazuje to także, że to tradycyjne, zdrowe jedzenie jest bardzo dobrze oceniane. Wytworzyła się przy tej okazji niesamowita, rodzinna atmosfera w Stalowej Woli. Cieszymy się, że to wydarzenie bardzo przyciąga widzów, a jego konstrukcja pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Moc pysznych potraw, wiele atrakcji i wspólna zabawa pozwoliły tak pięknie spędzić niedzielne popołudnie.” – powiedział Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, który wręczył także nagrody zwycięskim Kołom Gospodyń Wiejskich.

Pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Judaszówce za bulion grzybowy i gulasz z dzika. Nagrodę publiczności otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich Nowa Wieś za zupę grzybową i udko.

W czasie festiwalu odbyły się także wybory „Miss wdzięku” w kilku kategoriach. Zostały nimi Andżelika Bajor – KGW Moja Wolica Ługowa, Julia Szarek – KGW w Bukowej, Wanda Wojdyła – KGW w Bukowej oraz Dorota Paluch – KGW w Judaszówce. Panie, które wygrały rywalizację będą reprezentować nasz region na finale na PGE Narodowym w Warszawie.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji.

Wielki finał Festiwalu KGW „Polska od Kuchni” odbędzie się 30 września 2023 roku na PGE Narodowym w Warszawie.

O godz. 20:00 rozpoczęła się wspólna zabawa podczas koncertu zorganizowanego przez Telewizję Polską w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej „Roztańczona Polska”. Uczestnicy wspaniale bawili się przy dźwiękach muzyki zespołów KOMBI Łosowski, DEFIS, WEEKEND, Top Girls, Kuby Szmajkowskiego, Danuty Błażejczyk, Karoliny Stanisławczyk oraz DJ’ów Mike & Laurent. Koncert, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i był transmitowany na żywo w TVP3 poprowadzili znani prezenterzy telewizyjni Małgorzata Tomaszewska oraz Aleksander Sikora.

Stalowa Wola jest zawsze otwarta na takie wydarzenia, a imprezy, które organizuje TVP w naszym mieście zawsze cieszą się ogromną popularnością. Cieszymy się, że możemy się tak wspaniale razem bawić. – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta otwierając koncert.

„Roztańczona Polska”, to osiemnaście wakacyjnych koncertów w osiemnastu wyjątkowych miastach. Telewizja Polska prezentuje w tych miejscach najgorętsze taneczne przeboje, plejadę gwiazd, spektakularne choreografie, bogactwo konkursów i moc niespodzianek. Wszystko to w atrakcyjnej formule radosnego, muzycznego show.

Koncert można obejrzeć pod adresem: Stalowa Wola – Roztańczona Polska – cały koncert 28 05 2023 – YouTube

—————————

Organizatorem był KRYSIAK POLSKA
Sponsor Strategiczny KGHM to my
Sponsorem Główny PZU
Sponsorzy: TAURON Polska Energia, Lubella, Enea, Kucharek, Kaufland Polska, ANWIL S.A., PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA
Partnerami Główny: Krajowa Grupa Spożywcza oraz Polskie Przetwory
Partnerem Strategiczny: Fundacja PKO Bank Polski
Partnerzy: LOTTO. Radość wygrywania, Poczta Polska – lider usług pocztowych, kurierskich, finansowych i logistycznych; Fundacja PGE
Patron Medialny: VOX FM oraz naszemiasto.pl
Gospodarzem było Miasto Stalowa Wola stalowawola.pl