Pijany 19-latek z sądowym zakazem zatrzymany na skuterze
19-letni mieszkaniec Stalowej Woli został zatrzymany przez policję za jazdę skuterem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu i przewoził nietrzeźwego pasażera bez kasku. Mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, zdecydował się na nieodpowiedzialny czyn, co mogło skończyć się tragicznie.
  1. 19-latek kierował skuterem z blisko 1,5 promila alkoholu we krwi.
  2. Przewoził nietrzeźwego pasażera bez kasku ochronnego.
  3. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję.
  4. 19-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem, przed godziną 21, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od świadka o dwóch nietrzeźwych mężczyznach na stacji paliw. Zgodnie z przekazanymi informacjami, funkcjonariusze szybko zareagowali i udali się na miejsce zdarzenia.

Na stacji paliw zastali 19-letniego mężczyznę siedzącego na skuterze. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, co jeszcze bardziej pogarsza jego sytuację prawną.

Podczas interwencji policjanci ustalili, że młody mężczyzna podróżował wraz z 39-letnim pasażerem. Ten również był nietrzeźwy, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, pasażer nie miał na sobie kasku ochronnego, co stanowi dodatkowe naruszenie przepisów.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. 19-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, odpowie za przewożenie nietrzeźwego pasażera.

39-letni pasażer również nie uniknie odpowiedzialności. Zostanie ukarany za podróżowanie bez kasku ochronnego, palenie papierosa na terenie stacji paliw oraz zakłócanie porządku publicznego.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Kierowanie w stanie nietrzeźwości to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim zagrożenie życia i zdrowia kierującego, podróżujących z nim pasażerów, a także innych użytkowników drogi.


Na podst. Policja Stalowa Wola